Bezdomovci si postavili přístřešek téměř v centru Plzně
Bivak bezdomovců na náměstí Emila Škody v Plzni, zdroj foto: Městská policie Plzeň
Bivak bezdomovců na náměstí Emila Škody v Plzni, zdroj foto: Městská policie Plzeň

Bezdomovci si postavili přístřešek téměř v centru Plzně

5 března, 2024 0 Od Pavel Žižka

Až budete přemýšlet, kde je vhodné kempovat, náměstí Emila Škody ze svých plánů rozhodně vynechejte. Dvojice bezdomovců tento nápad vyzkoušela za vás a s pochopením se nesetkala.
V sobotu 2. března měli strážníci městské policie napilno. Vedle běžných výjezdů je čekal i jeden poměrně kuriózní. Přímo na betonovém prostranství náměstí Emila Škody si totiž dva bezdomovci, 51letý muž a 38letá žena, postavili provizorní přístřešek, ve kterém se chystali nocovat.

Strážníci nevěřili vlastním očím, když na místě našli přístřešek vybudovaný z přesunutých laviček a ze dvou kusů zábran používaných k označení uzavírky při stavebních pracích. Ty evidentně u nějaké stavby musely chybět. „Na místě byl značný nepořádek v podobě rozházeného odpadu, dek a částí oděvů. Opodál se na šňůře sušilo prádlo mezi stromy a v prostoru za lavičkami byly patrné stopy po rozdělávání ohně. Obě osoby byly vyzvány, aby zábrany, které jak se ukázalo muž odnesl z nedaleké stavby, okamžitě vrátily zpět na své místo,“ popisuje tisková mluvčí Městské policie Plzeň Tereza Schliková.

Vše mělo pro dvojici i edukační přínos. Hlídka dala aktérům pytle na odpad a úklid mohl začít.

Tím ovšem celá akce nekončí. „Přestupky, kterých se obě osoby dopustily, včetně záboru veřejného prostranství, znečištění a neoprávněného odstranění dopravního značení, byly předány věcně a místně příslušnému správnímu orgánu k dořešení, protože nebylo možné tyto přestupky vyřešit na místě,“ doplňuje Schliková.

zdroj: Tereza Schliková, Městská policie Plzeň