Děti dětem: Školáci z Hrádku u Rokycan podarovali dětské oddělení Rokycanské nemocnice
ZŠ Hrádek získala dary pro Rokycanskou nemocnici, zdroj foto: Rokycanská nemocnice
ZŠ Hrádek získala dary pro Rokycanskou nemocnici, zdroj foto: Rokycanská nemocnice

Děti dětem: Školáci z Hrádku u Rokycan podarovali dětské oddělení Rokycanské nemocnice

1 února, 2024 0 Od Pavel Žižka

O tom, že Vánoce nejsou jen o přijímání dárků, ale i o obdarovávání se na vlastní kůži přesvědčily děti ze ZŠ Hrádek. Školáci z městečka u Rokycan totiž získali velmi zajímavou sumu pro dětské oddělení Rokycanské nemocnice.

„Každý rok před Vánocemi dostáváme pro děti hospitalizované nebo ošetřované na našich ambulancích spoustu dárků a za to bychom rádi všem dárcům a dárkyním moc rádi poděkovali,“ začíná oficiální zpráva přímo z nemocnice.
Mezi tradičními dárci bylo opět Cafe Papato, kde každoročně pořádají předvánoční sbírku dárků pro děti. „Také jsme dostali spoustu dárků přímo od maminek, které k nám dochází s dětmi do ordinace, na pohotovost nebo u nás byly s dětmi hospitalizované. Kdybychom měli všechny dárce vyjmenovat, byl by to hoooodně dlouhý článek,“ pokračuje oficiální vyjádření nemocnice.
Největší dary nemocnice dostala od ZŠ Hrádek. Děti a učitelé uspořádali na začátku prosince vánoční jarmark, utržili přes 30 000 korun a výtěžek věnovali ve prospěch rokycanského dětského oddělení. „Dostali jsme tak velké množství aut, stavebnic, spoustu různých hraček, kuchyňku, ale i krásné ložní prádlo s dětskými motivy, vybavení pro kojící maminky apod.,“ zní z nemocnice.


„Všem dětem, rodičům, učitelům a učitelkám, dárcům a dárkyním chceme za celé dětské oddělení říct jediné – děkujeme, děkujeme, děkujeme. Vaše podpora a důvěra nás moc těší a slovy nejde vyjádřit, jak moc si toho všeho vážíme,“ těmito slovy zpráva končí a nezbývá, než se k těmto slovům i připojit. Díky!

zdroj: Nemocnice Plzeňského kraje