Divizní derby pro plzeňské Gorily. Klatovy hájí TOP 8
Hráči plzeňských Gorily se radují ze vstřeleného gólu, zdroj foto: Gorily Plzeň

5 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Sobotní utkání 9. kola florbalové divize svedlo proti sobě oba zástupce z Plzeňského kraje. SC Klatovy na vlastní palubovce přivítal Gorily Plzeň a na body měly oprávněný zálusk oba týmy.

Domácí se po nemastném neslaném začátku soutěže rozjeli a v posledních třech utkáních získali plný počet devíti bodů. Ty jim vynesly posun ke středu divizní tabulky i velkou porci sebevědomí.

To ale rozhodně nechybí ani plzeňským Gorilám. Ty i letos bojují o posun o patro výše. Soupeři mají problém zejména s jejich brutální ofenzivní silou. Gorily jako první ze všech divizních družstev pokořily hranici 100 vstřelených gólů a trojice Hlinovský, Budek, Surák vévodí individuálním statistikám.

Utkání se od samého začátku nevyvíjelo pro domácí dobře. Na konci druhé minuty si šel dvouminutový trest odpykat domácí Matyáš Moller. Gorily přesilovku po několika vteřinách využily. A pak rozjely gólostroj. První vyloučený Moller sice v polovině první třetiny vstřelil už druhou branku svého mužstva. Ta však znamenala pouze snížení na 2:3. A blíže k vyrovnání se už klatovští nedostali.

První třetina končila za stavu 2:6 a i ve zbytku utkání Gorily dominovaly. Konečný výsledek 4:11 naprosto pregnantně popisuje předvedenou hru. Diváci se určitě nenudili, i když by jistě raději viděli skóre v opačném gardu. Hattrick si v dresu hostů připsal Ondřej Budek. V kanadském bodování jej však překonal jeho spoluhráč Matěj Surák. Jeho pět asistencí je skutečný majstrštyk.

Gorily Plzeň se tak opět přiblížily samotnému čelu tabulky. Naopak SC Klatovy minimálně do neděle drží osmou pozici.

V příštím kole čekají oba týmy daleké výjezdy. Gorily jedou potvrdit roli favorita na půdu Spartaku Kaplice. Klatovští budou o důležité body bojovat v Dačicích.

zdroj: Český florbal