Fabia i Octavia získaly v Německu prestižní ocenění
Škoda Octavia Combi RS, zdroj foto: Škoda auto
Škoda Octavia Combi RS, zdroj foto: Škoda auto

Fabia i Octavia získaly v Německu prestižní ocenění

18 února, 2024 0 Od Pavel Žižka

Škody Fabia i Octavia letos získaly titul nejlepšího importovaného vozu ve svých třídách v renomované čtenářské soutěži Best Cars. Tu pořádá německý automobilový časopis Auto motor und sport.

Octavia prodloužila svou působivou vítěznou sérii a již pojedenácté v řadě získala titul nejlepšího zahraničního kompaktního vozu. Fabia se stala vítězem mezi dováženými malými vozy již potřetí, a to po vítězstvích v letech 2008 a 2023. Ve 48. ročníku soutěže hlasovalo 92 798 čtenářů, přičemž ve 13 kategoriích vybírali z rekordních 455 modelů.

Škoda Octavia prodloužila vítěznou sérii – překonala 28 rivalů
V letošním ročníku čtenářské ankety auto motor und sport získala Škoda Octavia 15,5 % všech hlasů v kategorii kompaktních vozů importovaných na německý trh. Oblíbený model zvítězil v konkurenci 28 soupeřů a získal svůj jedenáctý titul v řadě. V celé historii soutěže získala Octavia dvanáct ocenění.

Škoda Fabia získává třetí titul
Škoda Fabia čtvrté generace také úspěšně obhájila svůj loňský titul nejlepšího malého vozu dováženého na německý trh, když získala 16 % hlasů a zajistila si prvenství před 19 konkurenty. Po letech 2008 a 2023 je to pro model Fabia již třetí ocenění v prestižní soutěži Best Cars.

zdroj: Škoda auto