Historickým motoráčkem na sraz drezín do největšího železničního muzea u nás
Historický motorák 810.100, zdroj foto: Vlaky Plzeňského kraje
Historický motorák 810.100, zdroj foto: Vlaky Plzeňského kraje

Historickým motoráčkem na sraz drezín do největšího železničního muzea u nás

22 června, 2024 0 Od Pavel Žižka

Velký zážitek pro každého milovníka železnice připravil spolek Vlaky Plzeňského kraje. Ve druhé polovině července totiž vypraví historickou „osm set desítku“ z Plzně na velké setkání drezín ve středních Čechách.

„Vydejte se s námi stylově motorovým vozem 810.100 do největšího železničního muzea v České republice na setkání drezín Zinopa, Muzea drezín Čachrov, Správy železnic a dalších,“ těmito slovy uvádí spolek svou pozvánku a znalci už tuší, že půjde o velkou věc.
Historický motorák bude vypraven přímo z plzeňského Hlavního nádraží do Muzea ČD v Lužné u Rakovníka a cestující samozřejmě vezme i zpět. Ti nemusí vyrážet přímo z krajské metropole. Vlak bude stavět i v Rokycanech a v Hořovicích, a tak za zážitky můžete vyrazit i z těchto měst.
Akce se koná 20. července 2024, cena pro dospělého činí 750 Kč, děti do 15 let zaplatí 590 Kč. Kromě zpáteční jízdenky je v ceně těž vstup do muzea.
Odjezd do muzea: 
Plzeň hl.n. 7:35
Rokycany 7:45
Hořovice 8:20
Odjezd z muzea: 
Lužná u Rakovníka 15:10
Organizátoři však varují, že uvedené časy jsou pouze orientační. Kapacita vlaku je samozřejmě omezená, a tak je vhodné si jízdenky včas u pořadatele objednat.
zdroj: Vlaky Plzeňského kraje