Hokejový výprodej na plzeňský způsob: Fanoušci smutní, klubová kasa se plní, budoucnost je zajištěna
Dominik Pavlát v dresu HC Škoda Plzeň, zdroj foto: HC Škoda Plzeň
Dominik Pavlát v dresu HC Škoda Plzeň, zdroj foto: HC Škoda Plzeň

Hokejový výprodej na plzeňský způsob: Fanoušci smutní, klubová kasa se plní, budoucnost je zajištěna

1 února, 2024 0 Od Pavel Žižka

Tři odchody za pár dnů. Hokejová Škoda Plzeň se na konci ledna pustila do výrazných změn v kádru. O posílení však nemůže být řeč.

On také důvod posilovat vlastně neexistuje. Sezóna 2023/24 je z pohledu modrobílých rozehrána tak, že velký úspěch by se v tuto chvíli rovnal spíše zázraku a zároveň nehrozí ani starosti s udržením soutěže. Je tak ideální situace provětrat kádr s vizí do příští sezóny a s možností zajistit rozpočet.

Minimálně tomu prvnímu ovšem neodpovídá první ohlášený trejd. Plzeňský odchovanec Michal Houdek míří do Pardubic. Uznávaný třiadvacetiletý tvrďák se Východočechům v honbě za titulem bude hodit. Pro něj naopak sezóna získává nový náboj. Na západ pak míří Martin Bučko. Ten letos v Pardubicích pendloval mezi áčkem a béčkem, které hraje druhou nejvyšší soutěž. Plzeňské fanoušky si ale proti sobě dokázal postavit ještě dřív, než si na zimáku obul brusle. “Plzeň vlastně pro mě bude jen taková mezizastávka. Po sezoně odcházím do Hradce, se kterým jsme se domluvili už během ledna,“ komentoval svou výměnu třiadvacetiletý Slovák Bučko pro iDnes, čímž si srdce fanoušků určitě nezískal. Otázka je, jestli místo hráče s takovýmto přístupem k věci ve zbytku sezóny nenechat sbírat zkušenosti nadějné juniory. Skvělá plzeňská akademie jich má i po zranění Jiříčka víc než dost.

Bohužel však nešlo o jedinou výměnu. Oba kluby o den později potvrdily, že mění i brankáře. Pardubice poslaly štědřejší nabídku, a tak se nakonec do města perníku stěhuje i nejvýraznější plzeňská postava letošní sezóny – reprezentační brankář Dominik Pavlát. Do Plzně má naopak namířeno pardubická brankářská dvojka Milan Klouček. Na první pohled nevýhodný trejd může být nakonec výhodnější, než se zdá. Tato transakce nebyla jen o výměně hráčů. Součástí dohody byla také finanční kompenzace, která nám umožní investovat do posílení týmu pro nadcházející sezónu. Dominik Pavlát, který nepodepsal smlouvu na příští rok, projevil zájem o angažmá v Pardubicích, kde doufá v boj o ligový titul,” uvádí přímo oficiální informace ze Škody Plzeň. 

Aby toho nebylo málo, je tu ještě třetí odchod, tentokrát bez hráčské náhrady. Do Sparty se stěhuje útočník Kryštof Hrabík. Čtyřiadvacetiletý odchovanec kladenského hokeje přišel do Plzně ze zámoří na jaře roku 2022. Dohromady v dresu Západočechů odehrál 93 zápasů a zaznamenal 36 bodů za patnáct nastřílených branek a jednadvacet asistencí. Kryštof Hrabík měl smlouvu pouze do konce letošního ročníku a Sparta za něj nabídla adekvátní finanční kompenzaci. Prostor v A-týmu tak nyní dostane především dvojice nadějných juniorů Jakub Šiler a Marek Soukup.

Po těchto změnách tak kádr Škody Plzeň určitě nevypadá silnější a zbytek sezóny bude zřejmě hodně náročný i pro plzeňské fanoušky. Na druhou stranu vedení Škodovky pokračuje v nastoleném trendu, kdy s minimálním rozpočtem dělá divy a výhodné obchody.

Zdroje: iDnes, HC Škoda Plzeň