Jak dopadl test pražské vegetariánské restaurace? Potěšila masožrouta?
Vegetariánské jídlo, zdroj foto: Pixabay

Jak dopadl test pražské vegetariánské restaurace? Potěšila masožrouta?

2 ledna, 2024 0 Od Dominik Rejthar

Vánoční svátky jsou za námi a po náročném hodování plném tučných jídel a cukroví je čas na trochu odlehčenější stravu, po níž se naše tělo zase dostane zpátky do správné pohody. Toho si je vědom i známý youtuber Starý Fotr, který se svým kameramanem navštívili vegetariánský podnik Maitrea. Potěšila rostlinná strava mlsný jazýček známého masožrouta?

Restauraci Maitrea se nachází v Praze a mezi strávníky se těší velmi slušnému hodnocení, když má na svém kontě 4.6 hvězdičky. Starý Fotr ochutnal Hummus s papričkami, paštiku z uzeného tofu, kra pao s vegetariánským masem a hráškové kari. Celou vegetariánskou hostinu pak završil sladkou tečkou v podobě čokoládoořechového nugátu, k němuž přidal švestkový crumble se skořicí.

Starý Fotr, který se netají tím, že jeho nejoblíbenějším pokrmem je maso, si však ve vegetariánské restauraci pochutnal a rozhodně se nebrání tomu, aby znovu navštívil restauraci Maitrea.

Pokud by někdo nechtěl jet hned do hlavního města, ale přesto by rád zašel do vegetariánské restaurace i na západě Čech, pár možností se najde, i když přece jenom v omezenějším měřítku.

V Plzni můžete navštívit Vegebistro V Šipce, které se pyšní výbornému hodnocení 4.8, případně Vegetarian bistro Satyr. Obě tyto bistra ale mají otevřeno pouze během poledne.

Pokud sami víte o nějakých zajímavých vegetariánských restauracích, které stojí za to navštívit, můžete se o nich podělit v komentářích.

Zdroj: Starej fotr, Wikipedia