K nemocnici bez drncání. V Rokycanech začala další oprava komunikace
Voldušská ulice v Rokycanech, zdroj foto: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany
Voldušská ulice v Rokycanech, zdroj foto: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany

K nemocnici bez drncání. V Rokycanech začala další oprava komunikace

15 května, 2024 0 Od Pavel Žižka

Ve středu 15. května 2024 v Rokycanech začíná další oprava silnice. Ta na několik týdnů zkomplikuje život všem, kdo míří k místní nemocnici. Opravovat se totiž bude Voldušská ulice od křižovatky s Oseckou k odbočce do ulice Nad Nemocnicí (u horního parkoviště nemocnice) v Rokycanech.

Délka opravovaného úseku je přibližně 500 metrů. Předpokládaná hodnota zakázky byla 3,5 milionu korun bez DPH. Veřejnou zakázku vyhrála společnost ROBSTAV k. s. s nabídkovou cenou 1.843.882,98 Kč bez DPH (2.231.098,40 Kč vč. DPH). Komunikaci ve vlastnictví města je nutné opravit z důvodu špatného technického stavu povrchu.

Oprava silnice bude provedena frézováním povrchu a položením nového asfaltového povrchu. Frézování provede zhotovitel ve středu 15. a ve čtvrtek 16. května za částečné uzavírky Voldušské ulice. Občané projedou k nemocnici jedním pruhem. Pokládka první asfaltové vrstvy bude provedena o víkendu 18. a 19. května, kdy dojde k úplné uzavírce komunikace k nemocnici (ulice Voldušská). Druhá vrstva asfaltu bude položena o následujícím víkendu 25. a 26. května. V případě nepřízně počasí o některém z víkendů se asfaltování posune o další víkend (1. a 2. června).

Při úplné uzavírce Voldušské ulice o víkendech je objízdná trasa pro občany jedoucí do nemocnice stanovena ulicí Oseckou a U Hvězdárny, občanům bude přístup k nemocnici vždy zachován. Občané z ulic Voldušská, Nad Nemocnicí, Pod Nemocnicí, Nad Kalvárií během daných víkendů mohou využít bez poplatku parkování na parkovišti u plaveckého areálu.

Město Rokycany zároveň prosí občany, aby v případě úplné uzavírky o víkendech minimalizovali příjezd k nemocnici.

zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany