Klatovy ruší kulturní program
Adventní Klatovy, zdroj foto: město Klatovy
Adventní Klatovy, zdroj foto: město Klatovy

Klatovy ruší kulturní program

22 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

Klatovské náměstí mělo i v posledních předvánočních dnech hostit kulturní akce. Vzhledem k tragické události na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy ve čtvrtek 21. prosince 2023, kde vyhasla řada mladých životů, se město Klatovy přidává ke smutku, který sdílí celá naše země, a kulturní program ruší.

„Od dnešního dne, tedy od pátku do soboty, rušíme veškerý kulturní a doprovodný program na klatovském náměstí v předvánočním čase. Trhy s vánočním prodejem budou zachovány. V sobotu 23. prosince se ve 12:00 hodin rozezní klatovský zvon Vondra, jako vzpomínka a připomenutí si právě oněch obětí tohoto hrůzného činu,“ píše se přímo v tiskovém prohlášení města Klatovy.

Klatovy tak přijdou o vystoupení žáků ZŠ Čapkova a ZŠ Tolstého a vystoupení skupin Chai a The People. Ti všichni měli vystoupit v pátek 22. prosince. V sobotu 23. prosince měl program začínat ve 14 hodin vystoupením souboru Úhlavanka, na které měla navázat vystoupení Šumavy a Šumavánku, Pilounů, Muzikálů naruby a Andělů na chůdách.

zdroj: město Klatovy