Kvíz pana Guinesse: Znáte ty nej věci na světě?
28 dubna, 2024Pojďte se spolu s námi ponořit do tajů Guinessovy knihy rekordů. Tento fascinující zdroj informací nabízí pohled do světa neuvěřitelných lidských a přírodních rekordů a možností. Od nejrychlejšího zvířete na souši po nejdelšího člověka na planetě, Guinessova kniha rekordů je příručkou plnou záznamů, které nás ohromují svou jedinečností a výjimečností. Pojďte je hravou formou objevit i vy.
Během tohoto kvízu se ponoříme do světa rekordů a objevíme nejúžasnější úspěchy, které si zasloužily místo v této slavné knize. Budeme zkoumat nejfantastičtější a nejpodivnější věci, které fascinují lidi po celém světě. Tento kvíz nás provede životními příběhy a skvělými výkony, které se staly ikonami lidského úsilí a odvahy.
Připravte se na vzrušující dobrodružství plné záznamů o nejrychlejších, nejvyšších, nejdelších a nejzajímavějších výkonech, kterých lidská a přírodní síla kdy dosáhly. Jsme si jisti, že tento kvíz vás zaujme a poskytne vám pohled do fascinujícího světa rekordů, který nás všechny překvapuje a inspiruje. Pojďme na to!
Guinnessova kniha rekordů, nyní známá jako Guinness World Records, je encyklopedie, která se snaží zaznamenávat a kategorizovat světové rekordy z oblasti lidské činnosti i přírody1. Každý rok je vydávána nová edice1. Myšlenka vzniku této knihy pochází z 10. listopadu 1951, kdy sir Hugh Beaver, tehdejší generální ředitel pivovaru Guinness, diskutoval na setkání myslivců ve Wexfordské zátoce u řeky Slaney v Irsku o tom, které lovné ptactvo je nejrychlejší v Evropě12.
Během tohoto večírku Beaver dospěl k názoru, že neexistuje spolehlivý zdroj, který by dovedl rozsoudit podobné spory o rekordy1. Nápad na sepsání takové encyklopedie rekordů byl uskutečněn poté, co mu Christopher Chataway, zaměstnanec pivovaru Guinness, doporučil dva studenty, dvojčata Norrise a Rosse McWhirterovy, kteří v té době provozovali v Londýně informační agenturu1. Bratři McWhirterovi dostali pověření shromáždit informace pro první Guinnessovu knihu rekordů, která byla vydána v srpnu 1954 v nákladu tisíc výtisků.
zdroje: