Kvíz: Víte, které řeky protékají našimi městy?
Která řeka protéká Českým Krumlovem, zdroj foto: Pixabay
Která řeka protéká Českým Krumlovem, zdroj foto: Pixabay

Kvíz: Víte, které řeky protékají našimi městy?

24 června, 2024 0 Od Pavel Žižka

Jste fanoušci zeměpisných kvízů? Tak při tomhle se možná zapotíte. Připravili jsme pro vás deset českých měst a rádi bychom se od vás dozvěděli, které řeky jimi protékají. A nemusíte mít strach, že bychom se ptali na Prahu nebo na Ústí nad Labem. Svoje malé šedé buňky budete muset přece jen trochu poškádlit. A v některých případech možná i trochu více.

Obzvlášť těžké to budete, pokud nežijete v našem kraji. Naopak obyvatelé západních Čech to budou mít o něco snazší. Jsme na portále Za Plzní, a tak většina měst, na která se ptáme, leží v Plzeňském kraji. Podíváme se ale i na jiná místa v Čechách, a dokonce i na historickou zemskou hranici mezi Čechami a Moravou. Moravská města a moravské řeky si necháme na někdy jindy.

A abyste neřekli, že jde o nelidsky těžký kvíz, jako vždycky vám trochu pomůžeme. Volit totiž budete moci vždy ze tří možností. Tak co, tipnete si, která řeka protéká městem Rokycany a která Stříbrem?

Jako vždy nezapomeňte své znalosti porovnat s ostatními členy vaší rodiny a vašim známými, ať se jasně ukáže, kdo je tu největší zeměpisný mistr.

zdroje: Wikipedia, Mapy.cz