Limberský do kanceláře! Nově je z něj sportovní ředitel
David Limberský, Jaroslav Ticháček a Pavel Horváth na tiskové konferenci, zdroj foto: Jiskra Domažlice
David Limberský, Jaroslav Ticháček a Pavel Horváth na tiskové konferenci, zdroj foto: Jiskra Domažlice

Limberský do kanceláře! Nově je z něj sportovní ředitel

13 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Jméno fotbalového bouřliváka Davida Limberského je už od června 2021 spojeno s domažlickým fotbalem. Zkušený obránce už bohužel další ligové zápasy nepřidá. Stojí před ním však nová výzva.

Plzeň, Modena, Tottenham, Sparta, znovu Plzeň a a nakonec Domažlice. To je kompletní výčet Limberského štací. V chodském klubu Jaroslava Ticháčka hráč se čtyřicítkou reprezentačních startů pomáhal skoro tři sezóny bojovat o body a vysněný postup do druhé nejvyšší soutěži. Domažlické Jiskře bude pomáhat dál, jen už to nebude na hřišti. Zdravotní potíže mu nedovolí pokračovat v hráčské kariéře. Místo se však našlo v kanceláři. Na tiskové konferenci před zahájením zimní přípravy byl totiž představen jako nový sportovní ředitel klubu.

 „Děkuji moc za příležitost. Těším se na novou výzvu. Věřil jsem tomu, že se ještě dostanu na trávník, ale moje koleno už to nedovolí. Bude to pro mě nová výzva a těším se na ni,“ komentuje začátek své nové cesty ve fotbalovém světě  a šanci, kterou mu dal prezident klubu Jaroslav Ticháček, sám David Limberský.

Prezident domažlického fotbalu novou Limberského pozici komentuje slovy: „David je kluk, který má rád výzvy. Znám ho delší dobu, nejen jako hráče v Domažlicích. Má hrozně rád fotbal, miluje ho. Přejít z kabiny na manažerský post zvládne. Věřím tomu, že bude přínosem pro Jiskru Domažlice. Vítám tě v pozici sportovního ředitele.“

Pokračovat tak může spolupráce dvou hlavních tahounů někdejší „specifické šatny“ plzeňské Viktorie. V Jiskře Domažlice totiž jako hlavní trenér působí i Pavel Horváth. Ten se na tiskové konferenci ohlédl za podzimní částí soutěže a popsal, jak by z pohledu domažlických fotbalistů mělo vypadat jaro. „Zhodnotím aktuální polovinu soutěže. Jak již říkal pan Ticháček, přišlo 5 nových hráčů, což je citelný zásah do týmu. Klobouk dolů před tím, co kluci dokázali v létě, vyhrát ČFL je stejně těžký jako vyhrát jakoukoli jinou soutěž. Byl to skvělý impuls pro hráče i fanoušky. Ta výzva před námi leží i v této sezoně. Přišel jsem k rozdělané práci. To, co jsme předváděli na hřišti, konkrétně v posledních 3 zápasech, hráče nakoplo a snad i nakopne do jarní části soutěže. Co se týká vstřelených i obdržených gólů, tak jsme na tom velice dobře. Chceme dávat góly a hrát atraktivní fotbal. Být nepříjemní k soupeři. Koukám na to optimisticky,“ uzavřel Pavel Horváth.

zdroje: Wikipedia, Jiskra Domažlice