Malý kluk v Plzni našel ztracenou holčičku
Městská policie Plzeň, ilustrační foto, zdroj foto: město Plzeň
Městská policie Plzeň, ilustrační foto, zdroj foto: město Plzeň

Malý kluk v Plzni našel ztracenou holčičku

12 června, 2024 0 Od Pavel Žižka

Příběh jako z televize mají za sebou strážníci, malý kluk a ještě menší holčička. Odehrál se v pátek 7. června večer v Plzni.

Právě v pátek večer totiž přiběhl ke strážníkům nezletilý chlapec. V dálce si povšiml blikajících majáků služebního vozidla a hned pochopil, kdo mu pomůže. „Chlapec hlídce sdělil, že z křovinatého porostu slyšel pláč, a když se podíval blíž, našel tam malé uplakané děvčátko, které mu řeklo, že se ztratilo,“ vysvětluje Tereza Schliková, mluvčí plzeňských strážníků.

Chlapec se snažil dívenku uklidnit a chtěl ji odvézt za svojí babičkou, a když pak viděl nedaleko hlídku, běžel jí vše oznámit. „Na místo pak chlapcův kamarád přivedl plačící děvčátko, které celou situaci hlídce vysvětlilo. devítiletá holčička strážníkům řekla, že se vracela ze sportovního tréninku. Na ulici ji někdo vylekal a ona se schovala do křovinatého porostu poblíž. Poté ale ztratila orientaci a nevěděla, kde se nachází,“ pokračuje Tereza Schliková.

Holčička byla prý silně vystresovaná. Strážníci ji proto nejprve uklidnili, a pak se jim podařilo z dívky získat i nějaké informace o tom, kde bydlí a jak se jmenuje. „Do celé události se šťastným koncem nakonec přispěl i trenér holčičky, který šel právě kolem a hlídce poskytl telefonní kontakt na její maminku. Po domluvě s ní byla holčička hlídkou následně odvezena k domovu, kde si ji šťastná maminka převzala,“ popisuje šťastný konec celé události Tereza Schliková.

zdroj: Městská policie Plzeň