Mirošov ukáže nejzdařilejší stavby z celého kraje
Zrekonstruovaná mirošovská radnice, foto: Pavel Žižka
Zrekonstruovaná mirošovská radnice, foto: Pavel Žižka

Mirošov ukáže nejzdařilejší stavby z celého kraje

2 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Stavby, které letos soutěžily o titul Stavby roku Plzeňského kraje, představí od 6. listopadu výstava na radnici města Mirošov. Zrekonstruovaná mirošovská radnice byla jednou ze soutěžních staveb a odborná porota ji ocenila nominací. Výstava ukáže stavby na fotografiích doplněných popisem i hodnocením poroty.

Rekordních čtyřicet staveb se poměřovalo v posledním ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje. Všechny budou od 6. listopadu k vidění v Mirošově na náměstí Míru v budově zdejší radnice, jejíž rekonstrukce byla v soutěži oceněna nominací na vítězný titul.

„Jsem velice rád, že se výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2022 může uskutečnit právě v rekonstruované budově naší radnice, protože umožní všem návštěvníkům nejen vidět naši stavbu, ale zároveň si prohlédnout všechny nominované stavby a získat o nich základní informace. Každý pak zjistí, do jaké vybrané společnosti architektonicky nádherných staveb se mirošovská radnice dostala,“ říká starosta města Mirošov Vlastimil Sýkora. „Od odborné poroty jsme získali nominaci a zrekonstruovaná radnice byla také i hodnocena. To je obrovská čest pro město Mirošov a velice si toho vážím. Mirošovská radnice svým vzhledem projasňuje prostory náměstí a umožňuje všem návštěvníkům i zaměstnancům využívat moderně vybavené vnitřní prostory. Unikátní je pak široké využití původních půdních prostorů pro zasedací místnost a obřadní síň se zázemím, kdy díky vestavěnému výtahu máme nyní veškeré prostory plně bezbariérové,“ uzavírá starosta Vlastimil Sýkora.

zdroj: Hana Kulawiaková, Stavba roku Plzeňského kraje (tisková zpráva)