Na kole po Praze? Až na Petřín!
Michal Jančařík v pořadu Cyklotoulky, zdroj foto: Egomotion s.r.o.
Michal Jančařík v pořadu Cyklotoulky, zdroj foto: Egomotion s.r.o.

Na kole po Praze? Až na Petřín!

23 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Že je Praha peklem pro cyklisty? Dnes vás přesvědčíme o opaku. Už před deseti lety totiž právě do Prahy vyrazil na kolo Michal Jančařík a vznikl z toho tento díl Cyklotoulek.

A rovnou rozbijeme ještě dva pražské cyklomýty. V našem kopcovitém hlavním městě se prý na kole jezdit nedá. A pokud ano, tak jen třetinu roku, kdy je slušné počasí. Inu, podívejte se na titulní obrázek. Takhle pěkné počasí nevypadá. Zároveň ale neexistuje špatné počasí, existuje jen nevhodně zvolené oblečení. Michal Jančařík ho nepodcenil, a tak může vyrazit až na Petřín. A protože je to kopec z těch kopcovatějších, nespolehne se jen na své síly, ale i na elektropohon. Takže za deště a na elektrokole hurá na Petřín! I když má jen 327 metrů nad mořem, nedá se zadarmo. Z jeho svahů i vrcholu se otevírá nádherný výhled na historické jádro Prahy. A těch zajímavých míst: rozhledna, hvězdárna, rosarium, sady, Hladová zeď…

Mohli bychom pokračovat ještě dlouho, a to jsme ani neopustili samotný Petřín. Michal ale ano, a tak si dnešní Cyklotoulky pusťte, ať vidíte, jakou parádu můžete i v Praze na kole zažít.

zdroj: Egomotion s.r.o.