Na Plzeňsku hořel autobus
Hořící autobus v Líních, zdroj foto: Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje
Hořící autobus v Líních, zdroj foto: Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje

Na Plzeňsku hořel autobus

11 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Dramatické ráno čekalo obyvatele Líní na Plzeňsku i řidiče, kteří tudy mířili z Plzně i do Plzně. Spoustu místních probudily hasičské sirény nebo zápach. Na hlavní Plzeňské ulici totiž před půl šestou ranní vzplál autobus.

Fotografie Hasičského záchranného sboru potvrzují, o jak dramatickou událost se jednalo. Z letité Karosy šlehaly plameny hodně vysoko. Autobus je nyní zcela na odpis a poškozena byla i blízká budova. Požár se však naštěstí obešel bez újmy na zdraví, jak potvrzuje také informace přímo od Hasičského záchranného sboru:

V půl šesté vyjely čtyři jednotky hasičů do Líní, kde na Plzeňské ulici hořel autobus. Všem cestujícím se podařilo vystoupit před naším příjezdem. Požár zachvátil především zadní část autobusu, ale jeho žár poškodil i přístavek blízkého domu. Na dobu zásahu jsme museli Plzeňskou ulici uzavřít. Po uhašení požáru následovalo důkladné prosolení místa události, aby nedocházelo k namrzání komunikace. Po sedmé hodině byl obnoven provoz oběma jízdními pruhy. Příčinu požáru a výši škody bude zjišťovat vyšetřovatel.

Server Novinky.cz později informoval, že celou věc řeší policie i proto, že řidič autobusu byl pod vlivem alkoholu.

zdroj: Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, Novinky.cz