Najděte spolu s námi výmol roku
Výmoly, ilustrační foto: Santeri Viinamäki, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63542235
Výmoly, ilustrační foto: Santeri Viinamäki, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63542235

Najděte spolu s námi výmol roku

12 února, 2024 0 Od Pavel Žižka

Jestli něčemu letošní mírná zima nepřeje, pak jsou to zejména lyžaři a silnice. Milovníci sněhových radovánek horko těžko hledají vhodná místa pro svou oblíbenou kratochvíli. Řidiči pak stejně tak horko těžko kličkují po vozovce ve snaze ušetřit své plechové miláčky. Tolik výmolů a výtluků jako letos už tu dlouho nebylo. Pojďte celou situaci odlehčit a vybrat spolu s námi ten nej výtluk v našem kraji.

Spousta vody a teploty oscilující kolem bodu mrazu, kdy voda opakovaně mrzne a taje, to jsou přesně ty podmínky, kdy vozovky trpí nejvíce. K tomu si přidejte hustý provoz a mizerný stav některých silnic a ďábelský koktejl pro tlumiče je na světě. Některé cesty dnes vážně připomínají spíše tankodrom a silničáři tuší, že je čeká hodně perný začátek jara, aby silnice vrátily do jakž takž slušného stavu. Nám řidičům nezbývá, než to do té doby přetrpět a zatím dát nohu z plynu. Přírodě neporučíš…

Někde se objevují malé hrboly, jinde jamky, a někde dokonce výtluky zvící jámy na mamuty. Máte ve svém okolí výtluk z té poslední kategorie? Nenechávejte si ho pro sebe a potěšte cizím neštěstím i další naše čtenáře. Fotografie takových výmolů posílejte až do konce února na e-mail pavel.zizka@zaplzni.cz. Ke každé fotografii napište, kde a kdy byla pořízena. Prvního března spustíme anketu, v niž budou všichni naši čtenáři ze všech došlých snímků vybrat Výmol roku Plzeňského kraje.

Zasláním fotografie autor souhlasí s jejím zveřejněním na webu a sociálních sítích.

zdroj: Pixabay