Nejlepší vytáčky roku. Víte, na co se prodejci aut vymlouvali?
Autobazar, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Autobazar, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Nejlepší vytáčky roku. Víte, na co se prodejci aut vymlouvali?

29 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

Nákup ojetého auta je vždycky sázkou do loterie a hrou nervů. Na konci roku se ale můžeme trochu povznést a i z podvodů a podvůdků, kterými jsou prodejci ojetin proslulí, vybrat ty největší letošní “špeky”.  Pojďme si tedy připomenout pět častých hlášek, které jsme letos zaznamenali. Když je uslyšíte, zasmějte se a běžte o autobazar dál.

 1. Teď už bourané není
Ano, toto je velmi časté vysvětlení nepoctivých prodejců, proč neinformují kupující o tom, že auto bylo v minulosti havarované. Jak sami říkají, v inzerci lze zpravidla zaškrtnout jen havarované či nehavarované a pokud tedy na autě nejsou v současné chvíli viditelné známky poškození, proč by o tom zákazníka informovali.

2. Jo, to se tenkrát rozbil tachometr
Výmluva, která má vysvětlit, proč tachometr ukazuje menší kilometrový nájezd než ve skutečnosti. I když se to zřídka stát může, tato výmluva je tak častá, že by tachometry patřily k nejporuchovějším částem vozů.

3. Co mám dělat, když se taková auta prodávají
Vysvětlení prodejce, proč prodává auta se stočeným tachometrem nebo po totálních haváriích, je někdy zcela jednoduché. Prostě taková auta jsou, zákazníkům to nevadí, tak proč je neprodávat. Ještě by se však hodilo dodat, že taková auta jsou pro prodejce zlatý důl.

4. Po prvním majiteli? No jo, v Česku
Dva ze tří inzerátů, u nichž prodejce uvádí, že je auto po prvním majiteli, klamou. I v tomto případě ale mají prodejci připravené eso v rukávu – vymlouvají se, že mysleli prvního majitele v České republice. Co na tom, že v zahraničí auto vystřídalo několik vlastníků. Navíc ani tato výmluva neodráží realitu, protože značná část těchto aut měla více majitelů i v Česku.

5. To nemůže být stočené, v tom jezdila Péťa
Ano, když v tom jezdila usmívající se a milá Péťa, tak přece to auto musí být v pořádku, protože ona by nebyla schopná ho ani stočit, natož nabourat. Realita ale byla zcela jiná. Péťa si auto koupila od známého, kterému důvěřovala, a sama se nestačila divit, co všechno už mělo za sebou. I když dáváme za příklad skutečný případ Péti, výmluvy na partnerky či ženy jsou obecně poměrně časté a s trochou nadsázky je lze připodobnit k německým důchodcům, kteří jezdí na nákupy.

zdroj: Bára Minksová, Cebia