Plzeň v Hradci slízla 11 branek a čeká ji boj o záchranu
Z utkání FBC Plzeň, zdroj foto: FBC Plzeň

4 února, 2024 0 Od Pavel Žižka

Letošní sezóna florbalistům FBC Plzeň rozhodně nevychází podle jejich představ. Stejně jako v té předchozí se jim nedaří vozit body z palubovek soupeřů. Vedle toho ani její domácí tvrz nelze označit za nedobytnou. Sobotní 24. kolo 1. ligy přitom definitivně rozhodlo, že FBC si letos nezahraje play-off.

Na klíčovou 10. pozici, která zajišťuje postup do předkola, před víkendem plzeňští ztráceli šest bodů a nutně potřebovali body z hradecké palubovky. Domácí však ještě bojují o 6. příčku, a tedy přímý postup do čtvrtfinále, a tak se rozhodně nechtěli bodů vzdát.

Utkání začalo opatrně z obou stran. Na první gól se čekalo do 10. minuty, kdy plzeňskou síť poprvé rozvlnil Sucharda. Hradec Králové hubené vedení uhájil až do přestávky, ale po ní se Plzni podařilo gólem Zábrana srovnat. Bohužel to bylo v zápase naposledy. Hradečtí na inkasovanou branku zareagovali dvěma slepenými góly. Toto manko se už plzeňským smazat nepodařilo a navíc kupili další chyby. Na konci druhé třetiny tak na tabuli svítil stav 5:2 pro domácí. Ti pak gólostroj nezastavili ani v posledním dějství, k čemuž jim pomohla i plzeňská hra na riziko. Velbloudi už totiž neměli co ztratit. Výsledkem je tak vysoká prohra 11:4.

Dvě kola před koncem základní části je tak jasné, že FBC Plzeň čekají boje o udržení 1. ligy. Trenér Matouš Hrdlička po utkání potvrdil, že do zbývajících zápasu jeho tým jde s jasným cílem uhájit 11. pozici, která by znamenala vstup do play-down na domácí půdě.

zdroj: Český florbal