Plzeňská Techmania slaví 15. narozeniny parádní akcí pro veřejnost
Techmania Science Center, zdroj foto: Techmania Science Center, o.p.s.
Techmania Science Center, zdroj foto: Techmania Science Center, o.p.s.

Plzeňská Techmania slaví 15. narozeniny parádní akcí pro veřejnost

2 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Plzeňská Techmania už není žádné dítko. Slaví 15. narozeniny, které můžete přijít oslavit. Můžete se těšit na vědecké show, rej vědců a mnoho další chytré zábavy a projekcí v 3D Planetáriu, které si pro vás tým Techmanie připravil.

Oslavy pro širokou veřejnost budou zahájeny v sobotu 4. listopadu v 10:00 hodin v prostorách science centra a budou pokračovat až do večerní 20. hodiny. Nabitý program plný vědeckých show, tematických buskingů a interaktivních exponátů doplní celodenní interaktivní soutěž, úniková narozeninová hra, světelné projekce, promítání v 3D Planetáriu a tematické workshopy. Společně s průvodcem se zájemci budou moci vypravit na vesmírnou cestu ze Země až na vzdálené konce naší galaxie, která se odehraje v téměř dokonalé iluzi hvězdné oblohy v Planetáriu. Během prodloužené otevírací doby se představí nejen Techmania, ale také další instituce, které ukazují veřejnosti kouzlo vědy a poznání. Program například obohatí svými expozicemi Západočeská univerzita v Plzni, Správa informačních technologií města Plzně nebo středisko volného času Radovánek.

„V životě člověka představuje 15 let zlomové období. V tomto věku dokončujeme své základní vzdělání a povětšinou se poprvé rozhodujeme, jakým směrem se budou ubírat naše další kroky, jež mohou výrazně ovlivnit naši budoucnost. Neméně významný je tento mezník také pro Techmanii Science Center, která se již 15 let snaží probouzet zejména v mladých lidech vášeň a nadšení pro vědu, tak aby se nebáli kráčet po cestě poznání.“ zdůrazňuje důležitost tohoto výročí ředitel Techmania Science Center Jiří Královec.

V rámci promítání filmů v 3D Planetáriu se objeví také nejnovější snímek programu Za Slunce a ještě dál, který seznamuje diváky s prostředím za hranicemi naší Sluneční soustavy. S celým programem a s možnostmi jednotlivých rezervací se návštěvníci mohou blíže seznámit na webových stránkách Techmanie Science Center.

Zdroj: Techmania Science Center, Mgr Jiří Chroust (tisková zpráva), Kudyznudy