Druhý debakl v řadě. Plzeň nedala branku ani v Čelákovicích
Hráči FBC Plzeň, zdroj foto: FBC Plzeň

5 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Pět družstev na 9. až 13. místě dělil v tabulce 1. florbalové ligy po deseti zápasech jeden jediný bod. Mezi deseti- a jedenáctibodovými týmy byla i Plzeň. Hráči FBC však pro další tři vyrazili do Čelákovic.

Právě Čelákovice byly před 11. kolem jediným týmem, který ztrácel na všechny nad sebou. Jediné vítězství a šest bodů v tabulce dělali z domácích outsidera. Hráči FBC Plzeň si naopak chtěli spravit chuť. V desátém kole totiž dostali desítku. Tu jim natočili kladenští, kteří navíc udrželi čisté konto.

Dění na palubovce však předzápasovým předpokladům moc neodpovídalo. První trhlinu plány plzeňských dostaly už ve druhé minutě zápasu. Marek Cígler v čase 1:13 poslal domácí do vedení. Pak si diváci mohli skočit na párek nebo spíše na pořádné jídlo a kratší dovolenou. Litry potu hráčů obou mužstev dlouho žádnou branku nepřinesly. Gólový půst přetrhl až Michal Němeček v 50. minutě. Zvýšil na 2:0. Na hole Plzeňanů sedla nervozita a s tou se hraje skutečně mizerně. Brzy přišel třetí inkasovaný gól. V následné hře bez brankáře se plzeňským nepovedlo ani snížit. Naopak dva góly inkasovali. Poslední šestý gól pak dostali v oslabení asi minutu před koncem. FBC Plzeň tak z Čelákovic veze debakl 0:6. Druhá nula „vepředu“ v řadě pak o plzeňském útoku nic moc pozitivního neprozrazuje.

Výsledek situaci na chvostu prvoligové tabulky dále zamotává. Jednobodový rozestup pěti mužstev minimálně do nedělních dohrávek vydrží. Za „plzeňskou“ pěticí už navíc číhá právě čelákovická Orka.

V příštím kole Plzeň doma hostí Hradec Králové. Mezi oběma celky je rozdíl pouze ve skóre, tak půjde o další velmi důležité střetnutí.

zdroj: Český florbal