Prezident Petr Pavel míří na západ. Navštíví Plzeň, Tachov, Stříbro, Domažlice a Srní
Prezident Petr Pavel, zdroj foto: Kancelář prezidenta republiky
Prezident Petr Pavel, zdroj foto: Kancelář prezidenta republiky

Prezident Petr Pavel míří na západ. Navštíví Plzeň, Tachov, Stříbro, Domažlice a Srní

19 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Příští týden, v úterý a ve středu 23. a 24. ledna navštíví prezident Petr Pavel s manželkou Evou Plzeňský kraj. Bude tomu tak poprvé od chvíle, kdy se téměř před rokem ujal funkce hlavy státu.

Návštěva zahájí v úterý svůj program prohlídkou pivovaru Plzeňský Prazdroj, poté hosty přivítá na Krajském úřadě hejtman Rudolf Špoták. Na úřadě se odpoledne uskuteční i tisková konference prezidenta Pavla a hejtmana Špotáka. Poté prezident navštíví leteckou záchranku v Líních.

Po třetí hodině se návštěva přesune do Tachova, kde bude na zámku jednat s představiteli města. Před zámkem se sejde i s veřejností. Zcela osobní – bez účasti kamer a novinářů – bude prohlídka Hornického skanzenu Stříbro. S veřejností ve Stříbře se prezident setká od 19 hodin v Kulturním domě.

Ve středu dopoledne navštíví prezident firmu Lintech v Domažlicích, pak bude debatovat se studenty tamní Vyšší odborné školy, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy. Na obědě se sejde se starosty obcí. Odpoledne je na programu setkání s vedením Národního parku Šumava a starosty okolních obcí v Návštěvnickém centru v Srní. Na závěr dvoudenní návštěvy prezidentského páru se uskuteční tiskový brífink.

Zdroje: Kancelář prezidenta republiky, Plzeňský kraj, Český pohled