Rokycanská zastávka akce Týden hokeje se blíží
Malý hokejista, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Malý hokejista, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Rokycanská zastávka akce Týden hokeje se blíží

13 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka
Akce Týden hokeje se chystá i do Rokycan. Tady nepůjde o celý týden, ale o jeden den. V sobotu 20. ledna 2024 od 14 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou.

HC Rokycany ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádá na Zimním stadionu Rokycany akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek.
Co všechno je potřeba si na akci přinést? „Stačí jen brusle, helma a rukavice. Postačí i lyžařská helma a rukavice. V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou,  zapůjčíme vám vybavení přímo na místě,“ zvou organizátoři na sobotní akci.
Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 až 8 let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.
Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná  po celé České republice.
zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany