Šest přestupků najednou a pouta na rukou. Plzeňské autobusové nádraží umí být divoké
Alkohol, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Alkohol, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Šest přestupků najednou a pouta na rukou. Plzeňské autobusové nádraží umí být divoké

31 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Popíjet alkohol na místě, kam pod vlivem nesmíte ani vstoupit, a ještě přes platnost vyhlášky o zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti, není dobrý nápad. Přesvědčil se o tom čtyřiapadesátiletý muž, kterého s plechovkou piva a s panákem vodky přistihli v ranních hodinách strážníci uvnitř vestibulu plzeňského autobusového nádraží v Husově ulici.

„Již od prvního oslovení muže bylo nadmíru jasné, že jeho slovník obsahuje velké množství vulgarit, které směřoval proti hlídce,“ popisuje Tereza Schliková z plzeňské městské policie. Na výzvy hlídky nereagoval a odmítal spolupracovat. Muže se následně podařilo usměrnit a halu vestibulu sám opustil. Tím však příběh nekončí.

O dvě a půl hodiny později provedla hlídka kontrolu prostor na autobusovém nádraží znovu. Uvnitř se nacházel ten jistý čtyřiapadesátiletý muž. „Plechovek od piva přibylo, opilost stoupla a chování dotyčného muže vygradovalo tím, že se pokusil během řešení hlídkou napadnout náhodného kolemjdoucího, který se vyjádřil k jeho chování. Následně již nebylo nač čekat a proti agresivnímu muži byly použity donucovací prostředky,“ pokračuje Schliková.

Dechovou zkoušku muž několikrát odmítl. Za výkřiků všemožných nadávek byl dotyčný bezpečně sveden na zem a byla mu přiložena pouta. Jeho cesta následně vedla do protialkoholní záchytné stanice, a až vystřízliví, bude se ze svých četných přestupkových jednání zpovídat.

zdroj: Tereza Schliková, Městská policie Plzeň (tisková zpráva)