Šumavu opět brázdí skibusy. Lyžaře pohodlně odvezou do hor
Skibus lišáka Foxe, zdroj foto: Skiareál Lipno
Skibus lišáka Foxe, zdroj foto: Skiareál Lipno

Šumavu opět brázdí skibusy. Lyžaře pohodlně odvezou do hor

2 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

I v letošní zimní sezoně můžete na Šumavě využít hned několik linek skibusů. Některé fungují už od prosince, jinde začínají autobusy jezdit v těchto dnech. Lyžaře pohodlně odvezou za sněhem až do března.Skibus do areálu Zadov
V provozu jsou skibusy na večerní lyžování z Písku a na denní lyžování z Vimperka. Využijte těchto služeb, ušetříte náklady za cestu, ubytování nebo skipas!

Trasa Vimperk-Zdíkov-Stachy-Zadov-Churáňov, 2x denně do Stach a zpět a několikrát denně ze zajížďkou do Nového Dvora a Nových Hutí!! Důležitá je kyvadlová doprava parkoviště Zadov „U Puchru“ – areál Kobyla – v případě naplnění parkoviště Kobyla jezdí s větší frekvencí. Doprava místním skibusem je po celé trase ZDARMA. V provozu od 27. 12. 2023 do 17. 3. 2024 – denně dle jízdního řádu + víkendy a Velikonoce ke konci sezóny.


Skibus na večerní lyžování – Písek – Strakonice – Vimperk – Zadov a zpět
Skibus na večerní lyžování na Zadov jezdí od 3. 1. do 16. 3. 2024, vždy ve středu, pátek a sobotu. Zastávky i ve Volyni, Čkyni, Vimperku, Zdíkově, Stachách. Cena jízdného je za Skibus Písek – Zadov zdarma, cestující je povinen si zakoupit jízdenku na večerní lyžování nebo uhradit manipulační poplatek 20 Kč.

Skibusy Frymburk – Skiareál Lipno – Vyšší Brod
Zcela pohodlně a bez starostí o auto nebo parkování se po celou zimní sezónu i letos dostanou lyžaři do Skiareálu Lipno z nedalekého Frymburka, Černé v Pošumaví, a po přestupu z vlaku i z Loučovic a Vyššího Brodu.

Ve Skiareálu Lipno je k dispozici úschovna, která je hned na centrálním parkovišti u zastávky skibusu.
Skibus z Českých Budějovic do Skiareálu Lipno
I z Českých Budějovic se pohodlně dostanete na Lipno. Autobus firmy Jikord odjíždí v 7:20 a jede přes Český Krumlov, Kájov, Černou v Pošumaví, Frymburk až na Lipno. Zpět do Budějovic autobus vyráží v 16:30 hodin.

Jihočeské skibusy Jikord
Kromě trasy České Budějovice – Lipno se můžete svézt zimními linkami na trasách:

Šumavská linka: České Budějovice – Prachatice – Vimperk – Zadov
Táborsko-šumavská linka: Tábor – Písek – Strakonice – Vimperk – Kvilda
Novohradská linka: České Budějovice – Trhové Sviny – Nové Hrady – Hojná Voda

Jihočeské skibusy přepraví ochotně sjezdaře i běžkaře. Jezdí od 16. 12. 2023 do 17. 3. 2024.

Skibus Železná Ruda
Železná Ruda letos opět provozuje skibus, který jezdí zdarma od 10. prosince 2023 do 17. března 2024 ze Špičáckého sedla po všech skiareálech až do Železné Rudy a některé spoje až na Gerlovu Huť.

Trasa: ze Špičáckého sedla, tedy od hotelu Karl, přes Stellu, parkoviště u Ski&Bike Špičák, železniční stanici Železná Ruda do skiareálu Belveder až na Čachrov-Gerlovu Huť, kam jede třikrát denně.

První bus vyjede v 08:00, poslední přijede v 16:45. Areály začínají provoz v 08:30 a v 09:00, končí v 16:00.
Zdroje: Informační středisko Železná Ruda, Kudyznudy