Tachovsko má nejméně pediatrů z celé ČR. VZP sem posílá peníze navíc
Jednání zástupců města Tachov a VZP, zdroj foto: město Tachov
Jednání zástupců města Tachov a VZP, zdroj foto: město Tachov

Tachovsko má nejméně pediatrů z celé ČR. VZP sem posílá peníze navíc

7 března, 2024 0 Od Pavel Žižka

Najít zubaře nebo pediatra není v některých regionech vůbec snadné. Zdaleka nejhorší situaci mají rodiče dětí na Tachovsku, a to i vlivem událostí posledních měsíců. Zde je podle statistik vůbec největší nedostatek dětských lékařů z celé ČR. Politici i VZP se to snaží vyřešit.

Zástupci města Tachov na svých sociálních sítích informovali, že minulý týden jednali s pojišťovnou VZP na jejím regionálním ředitelstvím v Plzni s paní JUDr. Lenkou Havlasovou, ředitelkou pobočky pro Jihočeský, Karlovarský a Plzeňský kraj a jejími kolegyněmi. Tím, že Tachovsko je nyní nejvíce postižené nedostatkem pediatrů v ČR, má nárok na finanční podporu od pojišťovny přímo pro ordinace dětských lékařů.
VZP již pro stávající ordinace navýšila platby. V případě, že se tu podaří otevřít další ordinaci, získá město od pojišťovny pro nového lékaře bonifikační příspěvek až 800 tisíc korun. K těmto penězům přidá svůj příspěvek také město. Vedení města dále intenzivně jedná s mladými lékaři, kteří by mohli problém v našem regionu řešit.
Zároveň vedení města vyzývá, že pokud potřebujete své děti přeregistrovat, máte se obracet přímo na zdravotní pojišťovny, u nichž jsou vaše děti registrované. Pouze zdravotní pojišťovna má informace, který pediatr v okolí přijímá pacienty. Část pacientů od 14 let přebírají praktičtí lékaři pro dospělé, část pacientů převezmou okolní pediatři z Mariánských lázní i Tachovska přímo od paní doktorky Šebkové, pro zbylé intenzivně sháníme pediatra.
zdroj: město Tachov