Tajuplné plzeňské podzemí ještě tajemnější: Již o tomto víkendu jen za svitu baterek
Plzeňské historické podzemí, zdroj foto: Visit Plzeň
Plzeňské historické podzemí, zdroj foto: Visit Plzeň

Tajuplné plzeňské podzemí ještě tajemnější: Již o tomto víkendu jen za svitu baterek

12 prosince, 2024 0 Od Pavel Žižka

Máte odvahu a chuť na jedinečný zážitek? Plzeňské historické podzemí nabízí v polovině prosince speciální prohlídky pouze za svitu baterek. V temném labyrintu chodeb, sklepů a studní, který vznikal pod městem od 14. století, se budete moci na chvíli vrátit do minulosti a objevit život středověké Plzně.

Během prohlídky se dozvíte mnoho zajímavostí o historii města a jeho obyvatel. Exponáty a nálezy vás přenesou do doby, kdy se v podzemí skladovaly potraviny, vyrábělo pivo a hledalo útočiště během válečných konfliktů. Jedinečnou příležitostí je návštěva autentičtější části podzemí, která je zpřístupněna pouze během nočních prohlídek. Za tmy vynikne tajemná atmosféra tohoto historického komplexu, jehož délka činí úctyhodných 13 kilometrů.

Speciální prohlídky probíhají od čtvrtka 12. do neděle 15. prosince vždy v 17:00 a 18:15 hodin. Kapacita je omezená, proto si raději rezervujte místo včas. Na návštěvníky starší 18 let čeká navíc malý bonus – „pivenka“ na ležák Pilsner Urquell (0,3 l), kterou lze využít ve vybraných plzeňských restauracích.

Pokud chcete potěšit sebe či své blízké, využijte nabídky dárkové prodejny, která je součástí podzemního komplexu. Prohlídka spojená s nákupem může být nejen nevšedním zážitkem, ale i inspirací na vánoční dárky.

Plzeňské historické podzemí patří mezi největší komplex podzemních prostor v Česku. Veřejnosti se otevřelo před více než 35 lety po rozsáhlých archeologických výzkumech a pečlivé obnově. Tento unikát je nedílnou součástí bohaté historie Plzně a láká každoročně tisíce návštěvníků.

Přijďte se ponořit do historie a odhalit tajemství skrytá pod plzeňskými ulicemi. Tma, historie a dobré pivo – to vše na vás čeká v Plzeňském historickém podzemí!

zdroj: Kudyznudy, článek částečně vznikl pomocí ChatGPT