V plzeňské fakultce pomáhají léčit poníci
Ponyterapie ve FN Plzeň, zdroj: Fakultní nemocnice Plzeň
Ponyterapie ve FN Plzeň, zdroj: Fakultní nemocnice Plzeň

V plzeňské fakultce pomáhají léčit poníci

30 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Ponyterapie baví malé i velké. Těmito slovy uvádí Fakultní nemocnice Plzeň informaci o tom, jak využívá poníky jako podpůrný prostředek léčby.

Ponyterapie je zvláštní typ hipoterapie, tedy specifická terapeutická technika, která využívá vlastností koní jako koterapeutů. Poníci se hodí všude tam, kde je omezením velikost terapeutického zvířete. Typicky se s nimi můžete potkat v domovech pro seniory nebo v nemocnicích, kam obvykle jezdí ponyterapii realizovat externisté. Podobně je tomu i v plzeňské Fakultní nemocnice, kde vše popisují slovy:

Potkat na nemocniční chodbě živého poníka není už ve FN Plzeň žádným překvapením. Smajlík, terapeutický poník ze spolku Ponyterapie, radost pro každého, z.s., pomáhá už více než rok zdejším pacientům budovat sebedůvěru, soběstačnost, perspektivu i důvěru. Zlepšuje komunikaci, sociální dovednosti, kontrolu impulsů a posouvá hranice učení. Oblíbená ponyterapie už se uplatnila na Pobytové sociální péči, Psychiatrické klinice nebo Dětské klinice. Právě tam zavítal Smajlík se svým usměvavým doprovodem také ve čtvrtek 26. října, kde navštívil 12 dětských pacientů na jejich pokojíčcích

zdroj: Fakultní nemocnice Plzeň, Wikipedia