V plzeňské ZOO bude vánoční dárky rozdávat zlatá rybka
Adventně vyzdobená plzeňská ZOO, zdroj foto: ZOO Plzeň
Adventně vyzdobená plzeňská ZOO, zdroj foto: ZOO Plzeň

V plzeňské ZOO bude vánoční dárky rozdávat zlatá rybka

21 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

V sobotu 23. prosince vyvrcholí na statku Lüftnerka adventní program symbolickým rozsvěcením vánočního stromu. Hned druhý den, v neděli 24. prosince čeká na návštěvníky Zoologické a botanické zahrady města Plzně jejich oblíbený dopolední vánoční program.

Za zpěvu koled

V rámci poslední adventní soboty na statku Lüftnerka se za zpěvu koled rozsvítí jako symbol začínajících Vánoc slavnostně nazdobený smrk a koledníci se pokloní Jezulátku v jesličkách hned vedle stáje. Poté bude následovat v Hospodě na statku tvůrčí a soutěžní dětská vánoční besídka pod heslem „Děti dětem“. Začátek programu je ve 14 hodin.

Nenechte děti čekat na vánoční dárek až do večera. V plzeňské zoo je rozdává zlatá rybka už dopoledne!

Pro sváteční návštěvníky 24. prosince připravila zoologická a botanická zahrada, stejně jako v minulých letech i letos, bohatý dopolední program pro celé rodiny. Začíná v 10 hodin a potrvá do 12,30. Nabízí vánoční naučnou stezku od hlavní pokladny v ulici Pod Vinicemi k Tropickému pavilonu. Chybět nebude ani oblíbené chytání zlaté rybky. Ta rozhodně nešetří dárky. Děti tak nemusí čekat až na dárky pod vánočním stromkem, ale mohou se jich dočkat, byť v symbolické podobě, již před obědem. Protože jsme v zoo, zlatá rybka nebude samozřejmě živá. Její chytání v kádi s vodou ale bude opravdové.

Velkým zážitkem pro malé i velké návštěvníky bude určitě též procházka mezi zvířaty. S výjimkou medvědů, kteří se už uložili k zimnímu spánku, jsou všechna k vidění ve výbězích nebo v pavilonech. Pro lví čtyřčata z letošního léta to budou první Vánoce.

Většina návštěvníků nepřichází na Štědrý den do zahrady s prázdnou, ale naopak se zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, či piškoty. Mnozí se sem přicházejí setkat při skleničce hřejivého svařáku s příbuznými a známými.

Sváteční dopolední rodinný program je nachystán i na poslední den roku. Kolem 13. hodiny bude navíc slavnostně uvítán symbolicky poslední letošní návštěvník.

zdroj: František Hykeš, ZOO Plzeň (tisková zpráva)