V Saremě pomáhají dospělým i dětem po obrně. Každý krok je vítězství
10 ledna, 2025Rehabilitační centrum Sarema již více než 20 let pomáhá dětem i dospělým pacientům na jejich cestě k lepšímu a soběstačnějšímu životu. Specializuje se na neurorehabilitace, které jsou klíčové pro děti s neurologickým postižením, jako je dětská mozková obrna, vývojové opoždění nebo traumatické poranění mozku. Pro tyto děti je každý malý pokrok velkým zázrakem, který posouvá jejich hranice možného.
Centrum Sarema je ověřeným neurorehabilitačním zařízením s historií více než 20 let – ať už v Liberci, kde poskytuje své služby přímo v budově Jedličkova ústavu, tak na dalších svých pobočkách v Brně nebo ve Zlíně. Pražská pobočka navazuje na tuto ověřenou historii značky Sarema. Přitom se dá říci, že se jedná o kliniku rodinného typu: tříčlenný terapeutický tým přistupuje ke každému dítěti velmi individuálně, s nutnou dávkou empatie, porozumění a trpělivosti. Rodiče mají jistotu, že je zde o jejich děti nejlépe postaráno vzhledem k jejich aktuálnímu zdravotnímu stavu, ale také momentální náladě a rozpoložení.
Mezi ty, komu tady pomáhají, patří i Nikolka. Je to dvouapůlletá holčička, která se pohybuje po kolenou a zatím si sama nestoupne. Intenzivní rehabilitace jsou klíčové pro to, aby mohla co nejvíce zlepšit svůj stav. Podobných příběhů byste ale tady našli spousty.
Takové zázraky však nejsou zadarmo. Bohužel, tyto rehabilitace nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. Finanční náklady na intenzivní terapie často překračují možnosti rodin, které už tak čelí časovému i psychickému tlaku. Sarema je tak z velké části odkázána na příspěvky dárců. Ty mohou těmto dětem pomoci pokračovat v terapiích a dosahovat nových úspěchů.
I proto na webu Znesnáze21 (odkaz ve zdrojích pod článkem) nyní probíhá crowdfundingová kampaň. Dary pomohou financovat nezbytné rehabilitace a terapie, které dětem jako Nikolka umožní dál postupovat na jejich cestě k lepšímu životu. I malý příspěvek může znamenat obrovský rozdíl.
zdroje: Rehabilitační centrum Sarema, Znesnáze21, článek částečně vznikl pomocí ChatGPT