Viktorka je ve čtvrtfinále poháru. Dvěma góly ji tam poslal Šulc
Pavel Šulc se raduje z gólu, zdroj foto: FC Viktoria Plzeň

16 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Výsledky jako na houpačce v poslední době zapisuje plzeňská Viktoria. V Evropě válí, v lize si poradila se Slavií, ale podlehla doma Karviné i Slovácku. Po debaklu od mužstva ze Starého Města se vydala do Olomouce, kde měla bojovat v osmifinále MOL Cupu. I když byla favoritem, z posledních zápasů příliš odezřít nešlo.

Do utkání plzeňští vstoupili pravou nohou. Do první šance se ve čtvrté minutě hnal Pavel Šulc, jehož k běhu přihrávkou vyzval Jan Sýkora. Brankář Digaňa ale vyběhl včas a rychlé plzeňské oslavě zabránil. O tři minuty později se karta obrátila a zvedat ruce mohl domácí Radim Breite.

Viktorka prohrávala ale ne na dlouho. V sedmnácté minutě centruje opět Jan Sýkora, Adam Vlkanova vybízí Cadua a ten se nemýlí. Vyrovnáno.

Tři minuty na to bylo ještě veseleji. Jan Kliment ve vápně našel Pavla Šulce, který Viktorku poslal do vedení. Stav 1:2 pak vydržel až do poločasu.

V úvodu druhé půle útočníci obou mužstev milosrdně nenechali brankáře mrznout. Baier i Digaňa se měli co ohánět. Poslední gólová radost zápasu na sebe nechala čekat do 61. minuty. Šulce do brejku vyslal Adam Vlkanova a mladý plzeňský záložník se ani podruhé v zápase nemýlil.

Viktoria tak na Andrově stadionu vyhrála 3:1 a postoupila do další fáze MOL Cupu.

zdroj: FC Viktoria Plzeň