Hejtman Plzeňského kraje poděkoval úspěšným dobrovolným hasičům

Hejtman Plzeňského kraje poděkoval úspěšným dobrovolným hasičům

19 října, 2022 0 Od Pavel Žižka

Reprezentační kolektivy dobrovolných hasičů z Plzeňského kraje, které se napříč kategoriemi úspěšně účastnily mistrovských soutěží, přijal na krajském úřadě a ocenil hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Slavnostní setkání proběhlo v duchu poděkování mladým hasičům, kteří se aktivně věnují požárnímu sportu, a díky vlastní pevné vůli a zázemí, jež spolky kolektivů Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska mají, dosahují každoročně dobrých výsledků.

Plzeňský kraj podporuje mladé dobrovolné hasiče každoročně a skvělými výsledky v požárním sportu se nám potvrzuje, že je to dobrá investice. Jsem velmi rád, že mohu těmto mladým lidem osobně poděkovat za to, jak se požárnímu sportu věnují a tím dělají skvělé jméno našemu kraji. Nezastupitelnou roli hrají ve výchově této mladé generace hasičů také trenéři a všichni ostatní, kteří se jim v přípravě věnují. Mít se o koho opřít a od koho čerpat potřebné zkušenosti, to považuji za základ budování dobrého vztahu k takovému sportu,“ říká hejtman Rudolf Špoták.

Společně s reprezentačními týmy přišli za vedení sdružení také starosta Krajského sdružení hasičů ČMS Josef Černý a Pavla Varáčková.

ÚSPĚŠNÉ TÝMY HASIČŮ

Mladí hasiči SDH Žákava okres Plzeň – jih

Kolektiv mladých hasičů ze Žákavé reprezentoval Plzeňský kraj na M ČR hry Plamen ve dnech 25. – 26. června 2022 v Hradci Králové. Celkově kolektiv mladých hasičů ze Žákavé obsadil na M ČR hry Plamen 3. místo. Sbor dobrovolných hasičů Žákava byl založen v roce 1900, v současné době má Sbor 71 členů, z nichž je 19 mladých hasičů ve věku do 14 let.

Dorostenky SDH Úněšov okres Plzeň – sever

Kolektiv dorostenek z Úněšova reprezentoval Plzeňský kraj na M ČR dorostu ve dnech 1. – 3. července 2022 v Ústí nad Labem. Celkově kolektiv dorostenek z Úněšova obsadil na M ČR dorostu 1. místo, když zvítězil ve všech disciplínách mimo požárního útoku, kde kolektiv obsadil 2. místo. Sbor dobrovolných hasičů Úněšov byl založen v roce 1899, v současné době má Sbor 95 členů.

Dorostenci SDH Manětín okres Plzeň – sever

Kolektiv dorostenců z Manětína reprezentoval Plzeňský kraj na M ČR dorostu ve dnech 1. – 3. července 2022 v Ústí nad Labem. Celkově kolektiv dorostenců z Manětína obsadil na M ČR dorostu 12. místo. Sbor dobrovolných hasičů Manětín byl založen v roce 1869, v současné době má Sbor 124.

V rámci M ČR dorostu v Ústí nad Labem byl Plzeňský kraj reprezentován jednotlivci v kategorii dorostenky a dorostenci

Kategorie mladší

Barbora Novotná SDH Brod na Tichou okres Tachov. Celkově Barbora Novotná po loňském pátém místu ve své kategorii zvítězila.

Tadeáš Voříšek SDH Letkov okres Plzeň – jih. Celkově Tadeáš Voříšek obsadil 9. místo.

Kategorie střední

Štěpánka Kalná SDH Bystřice nad Úhlavou okres Klatovy. Celkově Štěpánka Kalná obsadila 6. místo.

Ondřej Šiška SDH Dobřany okres Plzeň – jih. Celkově Ondřej Šiška obsadil 5. místo.

Kategorie starší

Michaela Marešová SDH Planá okres Tachov. Celkově Michaela Marešová obsadila 9. místo.

David Drnek SDH Letkov okres Plzeň – jih. Celkově David Drnek obsadil 11. místo.

Ženy SDH Bystřice nad Úhlavou okres Klatovy

Kolektiv žen z Bystřice nad Úhlavou reprezentoval Plzeňský kraj na M ČR v Požárním sportu 26. – 28. srpna 2022 v Pardubicích. Celkově kolektiv žen z Bystřice nad Úhlavou obsadil 1. místo. Sbor dobrovolných hasičů Bystřice nad Úhlavou byl založen v roce 1945, v současné době má Sbor 93 členů, z nichž je 19 žen.

Muži SDH Dobřany okres Plzeň – jih

Kolektiv mužů z Dobřan reprezentoval Plzeňský kraj na M ČR v Požárním sportu 26. – 28. srpna 2022 v Pardubicích. Celkově kolektiv mužů z Dobřan obsadil 6. místo. Sbor dobrovolných hasičů Dobřany byl založen v roce 1936, v současné době má Sbor 72 členů, z nichž je 23 mužů.

TFA – nejtvrdší hasič přežije

Kolektiv mužů reprezentující Plzeňský kraj na M ČR v TFA 1. října 2022 ve Štramberku ve složení Jakub Kulhánek, Antonín Rendl, Karel Zapletal, Matěj Vondrášek a Petr Urban. Při provádění disciplín kolektiv obsadil 2. místo časem 22:19,49. V celkovém pořadí jednotlivců Jakub Kulhánek obsadil 2. místo v kategorii do 34 let celkovým časem 6:34,11. V kategorii nad 35 let pak Antonín Rendl obsadil celkově 4. Místo časem 7:47,73, Petr Urban místo 5. časem 7:57,65.

zdroj: Plzeňský kraj/tisková zpráva