Čertovský rekord nepadl. Strachu bylo i tak dost
Mikulášská show na plzeňském náměstí Republiky, zdroj foto: ÚMO Plzeň 3
Mikulášská show na plzeňském náměstí Republiky, zdroj foto: ÚMO Plzeň 3

Čertovský rekord nepadl. Strachu bylo i tak dost

5 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

Součástí adventních trhů v centru Plzně byl v pondělí 4. prosince i pokus o rekord. Sejít se tu mělo co nejvíce Mikulášů, čertů a andělů.

Loňský mikulášský rekord však nepadl. Celkem se letos přihlásilo 59 Mikulášů, čertů a andělů. Loni byla mikulášská družina zastoupena téměř třikrát početněji. Tehdy se tu sešlo 178 maskovaných postav. Při pohledu na titulní fotografii tohoto článku vám ale musí být jasné, že zejména dětští návštěvníci adventních trhů měli o zážitek postaráno. Zjištění, že těmto výjevům budou dnes večer recitovat básničky u sebe doma, muselo malé děti vysloveně potěšit.
Organizátoři však brali neúspěšný pokus rekord sportovně. „Mrazivé počasí odradilo zejména samotné Mikuláše. Ti na náměstí Republiky dorazili pouze dva. Jedenáct bylo andělů a v největším počtu se vyrojili čerti. Po plzeňských trzích se jich hemžilo celkem 46. Myslím, že se čertům v současném mrazu nechtělo od vyhřátých kotlů, kopýtka jim na ledovce ujížděla a Mikulášům naopak po posypaných místech tolik neklouzaly saně,“ říká s úsměvem starosta MO Plzeň 3 David Procházka.
Samotná Mikulášská show se ale vydařila. Na náměstí si pro nadílku přišly stovky dětí, které si zde užily také diskotéku a speciálními efekty nabitou Pekelnou show s Techmanií. Závěr akce patřil skvělé zpěvačce Báře Zemanové a jejímu Bandu. Soutěžilo se i o nejkrásnější převleky.