Chanovice žily Dnem řemesel
Den řemesel v Chanovicích, foto: Jan Kavale
Den řemesel v Chanovicích, foto: Jan Kavale

Chanovice žily Dnem řemesel

11 července, 2024 0 Od Pavel Žižka

Jedna z nejkrásnějších obcí v našem kraji na začátku prázdnin patřila starým řemeslům a řemeslníkům. 20. ročník Dne řemesel, jemuž se dostalo v roce 2008 pocty rozšířením názvu na Přehlídku řemeslných dovedností Plzeňského kraje, se konal v zámeckém areálu a v Expozici lidové architektury tuto sobotu 6. července 2024.

Součástí programu byla především veřejná prezentace 35 řemeslnických dílen z Plzeňského kraje. K vidění byla práce 11 dílen Nositelů tradice lidových řemesel České republiky a 35 dalších subjektů s prodejem předmětů tradiční rukodělné výroby. Součástí akce byl také celodenní kulturní program, stálé a dočasné výstavy a expozice v zámeckém areálu i ve skanzenu, tvořivé dílny pro děti, výstava historických zbraní spojená s přednáškami lukostřelce, kavárnička na nádvoří zámku, dvě představení loutkoherecké scény Tyjátr z Horažďovic, hudební vystoupení horaždovických muzikantů a chodské dudácké kapely z Mrákova.

Akci navštívilo celkem 2.692 zájemců, z toho 402 dětí s výškou do 130 cm se vstupem na akci zdarma.

O návštěvníky se staral kolektiv zhruba 300 organizátorů, pořadatelů a poskytovatelů různých služeb z řad zaměstnanců a brigádníků Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech, p. o., Obce Chanovice, místního sdružení Sboru dobrovolných hasičů, zaměstnanců zdejší základní školy, členů neziskového sdružení PANORAMA a SamoSebou Chanovice a chanovických hospodyněk. Nestihli jste? Tak si už teď do kalendáře poznačte termín na příští rok.

zdroj: Mgr. Luboš Smolík