Redaktoři Kudyznudy zvou na novinky pro bikery a cyklisty. Dvě najdete i v našem kraji
Traily Senečák, zdroj foto: ÚMO Plzeň 1
Traily Senečák, zdroj foto: ÚMO Plzeň 1

Redaktoři Kudyznudy zvou na novinky pro bikery a cyklisty. Dvě najdete i v našem kraji

11 července, 2024 0 Od Pavel Žižka

Traily i nové cyklostezky. Cyklistická infrastruktura i možnosti vyžití pro bikery se postupně rozvíjejí, a to i v našem kraji, který je zejména v tom druhém spíše Popelkou. Redaktoři Kudyznudy zvou na nové cyklostezky a traily, které byly otevřené v letošním roce, a to po celé ČR. Dvě taková místa najdete i v našem kraji.

První novinku najdete na Šumavě v okolí Špičáku. Místní bikepark premiérově od začátku této sezóny nabízí zbrusu nový, čtyři kilometry dlouhý singl trail. Ten cyklisty dovede přes Rozvodí k rozhledně na vrchol Špičáku. Určen je běžným cyklistům, kteří nepotřebují žádné speciály jako pro downhill v bikeparku a vystačí si s klasickým horským kolem. „Uphill Špičák 1202“ vede i po lesních cestách a jeho stoupání zvládnou i rodiny s dětmi. Díky tomu se rozrostla délka všech cyklotratí v areálu k téměř k 15 kilometrům, když přes 10 km nabízí trasy různé náročnosti v bikeparku. Od cvičných a lehkých až po závodní.

Druhou novinkou, kam redaktoři Kudyznudy zvou, je cyklostezka z Plzně na Chrást. Nový úsek stezky vedoucí z Bukovce do Chrástu na tělese bývalé železniční trati z Plzně do Prahy se otevřel veřejnosti v úterý 21. května 2024. Úsek je dlouhý skoro pět kilometrů a v budoucnu se protáhne i dále.

My pak doporučíme i třetí místo, které redaktorům Kudyznudy uniklo, a to jsou traily přímo na kraji Plzně. Dva přírodní cyklotraily vznikly během uplynulých měsíců v lokalitě nad Seneckým rybníkem. Ten se nachází ve vyhledávané rekreační oblasti plzeňských boleveckých rybníků. Cyklotraily firma dokončila v první půli května a od té doby jsou hojně využívané. Ve středu 26. června se obě tratě dočkaly slavnostního otevření. Traily mají délku 1,7 a 2,3 kilometru a a převýšení kolem 50 metrů.

Líbí se vám některá z těchto pozvánek? Tak hurá na kolo!

zdroje: Kudyznudy, město Plzeň, Plzeňský kraj, Bikepark Špičák