Cyklotoulky: Ladův kraj
Cyklotoulky: Ladův kraj, zdroj foto: Egomotion s.r.o.
Cyklotoulky: Ladův kraj, zdroj foto: Egomotion s.r.o.

Cyklotoulky: Ladův kraj

6 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Víte, který kraj je spojen se jménem Josefa Lady? Mikešovy Hrusice najdete na okrese Praha-východ. Ano, na tom, který mnoho z nás s nějakou krásou a estetičnem spojený nemá. A přesto se i tady najdou parádní místa, třeba i na výlet na kole.

Dnešní díl Cyklotoulek začínáme záběry legendární penalty Antonína Panenky z finále Mistrovství Evropy ve fotbale v roce 1976. Ale nebojte, kolo jsme za kulatý nesmysl nevyměnili. To jen dnešní díl začínáme s autorem vršovického dloubáku – s Antonínem Panenkou.

Míříme do Ladova kraje, který najdete jen kousek za Prahou. Než se vydáme do sedla, zahrajeme si fotbalgolf. Minout nemůžeme Mikešovy Hrusice s památníkem Josefa Lady a jeho dcery Aleny a se spoustou zajímavých míst nejen z jeho knížek. A pak hurá k Sázavě a k prvorepublikové plovárně. Dobudeme zříceninu hradu Zlenice, kde se tak trochu vrátíme do středověku. Ondřejovská hvězdárna nás naopak přiblížila ke hvězdám. Minout jsme nemohli ani slavný velkopopovický pivovar. A viděli jsme toho ještě mnohem více. Chcete vědět, co všechno? Pak si Cyklotoulky z Ladova kraje pusťte!


zdroj: Egomotion s.r.o.