Cyklotoulky: Přes vrcholky Jizerských hor po trase závodu ČT Author Cup
Z pořadu Cyklotoulky, zdroj foto: Egomotion s.r.o.
Z pořadu Cyklotoulky, zdroj foto: Egomotion s.r.o.

Cyklotoulky: Přes vrcholky Jizerských hor po trase závodu ČT Author Cup

8 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Víte, jak se jmenuje největší český bajkerský závod? Ano, ČT Author Cup. Letos se koná již 27. ročník a i letos se startuje z Bedřichova v Jizerských horách. A koná se už za týden. Tak si pojďte trať závodu trochu připomenout.

Dnešní Cyklotoulky tak budou opravdová sportovní zabíračka. Eva Brodnianská a Stanislav Bartůšek nás totiž provezou po trase bajkerského závodu ČT Author cup. Náš největší závod horských kol se koná každý rok v říjnu. Startuje v Bedřichově a po sedmdesáti kilometrech nahoru dolů sem závodníky zase vrátí.

Okolí Bedřichova je ale plné zajímavých míst a aktivit pro celé rodiny, takže tu rozhodně nemusíte jen závodit. Uvidíme rozhlednu Královku, Prezidentskou chatu i vodní nádrž Josefův důl, která pitnou vodou zásobuje celé krajské město Liberec. A pak už hurá do Albrechtic, kde je vybudován krásný areál plný trailů na svazích Tanvaldského Špičáku. Tady si musí užít každý bajker. A co Stanislav Bartůšek a Eva Brodnianská viděli přímo v Albrechticích nebo v sousedním Jiřetíně pod Bukovou? Pusťte si dnešní Cyklotoulky a uvidíte.

zdroj: Egomotion s.r.o.