Cyklotoulky: Tokajská vinná cesta
Z pořadu Cyklotoulky, zdroj foto: Egomotion s.r.o.
Z pořadu Cyklotoulky, zdroj foto: Egomotion s.r.o.

Cyklotoulky: Tokajská vinná cesta

11 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Teplo, roviny, vinohrady a tím pádem i spousta vína. Právě o tom bude další díl Cyklotoulek. I když to z popisu zní, jako bychom mířili na Moravu, ve skutečnosti se dostaneme mnohem dále.

Tak takhle na východě Cyklotoulky ještě nezačínaly. Ján Zgravčák a Klára Kovaříková nás vezmou na východní Slovensko do Košického kraje. A můžeme slíbit, že nejen víno poteče proudem.

Jedno z nejkrásnějších míst Slovenska nás přivítalo i krásným počasím. V Tokajské oblasti začínáme projížďkou po staré grófské cestě. Čekají nás vesničky Čerhov, Borša a samozřejmě i spousta zajímavých míst v okolí. Pokud to máte rádi na jižní Moravě, budete to milovat i tady. Vesničky, z nichž dýchá historie a tradice a samozřejmě i skvělé víno, najdete i tady, v nejmenší vinařské oblasti na Slovensku. Vínu je zasvěcená i zdejší vyhlídková věž, kterou také navštívíme. A skvělá zpráva na závěr: I tady v Tokajské oblasti jsou na cyklisty na běžných kolech i na elektrokolech skvěle připraveni. Chcete vědět, co vše tu můžete navštívit? Tak si pusťte dnešní Cyklotoulky!

zdroj: Egomotion s.r.o.