Cyklotoulky: Vogtland
Cyklotoulky z Vogtlandu, zdroj foto: Egomotion s.r.o.
Cyklotoulky z Vogtlandu, zdroj foto: Egomotion s.r.o.

Cyklotoulky: Vogtland

5 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Nejen po Čechách, Moravě, Slezsku a Slovensku provázejí moderátoři pořadu Cyklotoulky. V díle, který se na oficiálním kanálu Cyklotoulek nově objevil, se podíváme do Německa.

Stanislav Bartůšek nás v dnešním díle provede Vogtlandskem. To najdete Česko-Bavorsko-Durynsko-Saském pomezí. Těšit se tak můžete na velkou nálož vody i zeleně.

Příroda, příroda a příroda. Toto slovo v dnešním díle zazní nesčetněkrát. V tomto koutě Německa najdete například třetí největší vodní nádrž v Durynsku. Ta je od města Zeulenroda, kolem kterého se budeme pohybovat, co by kamenem dohodil. Právě tady si můžete vyzkoušet snad všechny myslitelné vodní sporty. A když jsme v Cyklotoulkách, tak nelze zapomenout na kola. Tedy vodní kola. Čeká nás ale i parádní wellness.

Přehradu samozřejmě obkroužíme na horském kole po parádní devatenáctikilometrové cyklostezce, ale zamíříme i do okolních lesů plných mokřadů. V nich žije kolem stovky druhů ptáků. A už jste viděli železniční most s 98 oblouky nebo největší a nejstarší zábavní park v bývalé NDR? Pokud ne, tak byste si dnešní Cyklotoulky rozhodně neměli nechat ujít.

zdroj: Egmotion s.r.o.