Cyklotoulky: Zlaté Hory
Vilém Dubnička v pořadu Cyklotoulky, zdroj foto: Egomotion s.r.o.
Vilém Dubnička v pořadu Cyklotoulky, zdroj foto: Egomotion s.r.o.

Cyklotoulky: Zlaté Hory

15 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Zlaté Hory jsou malé slezské městečko v okrese Jeseník, kde žijí necelé čtyři tisícovky obyvatel. Okolní kopcovitá krajina doslova vybízí k usednutí do cyklistického sedla, a tak nejnovější díl na Youtube kanálu Cyklotoulek zve právě sem.

„Když jasné slunce svými paprsky pozlatí jesenické hřebeny a hvozdy, jsou to doslova Zlaté hory. A na ty se dneska podíváme.“ Právě těmito slovy začíná dnešní projížďku po Zlatých Horách Vilém Dubnička.

Pohybovat se dnes budeme velmi blízko česko-polské hranice. Navštívíme nejstarší kamennou rozhlednu široko daleko. Jmenuje se Biskupská kupa. Z té se pokocháme pohledem snad na celé Jeseníky. Pak nás čeká parádní sjezd do Zlatých Hor a návštěva velmi poetického nádraží. Tady se smí dělat i věci, které jsou na jiných nádražích zakázány. A dokonce se i proletíme. Na skok se totiž zastavíme i na letišti. Tedy na seskok. A když jsme byli na zemí, musíme i pod ni – do jeskyní. Minout samozřejmě nemůžeme ani Rejvíz a nedaleko něj malé jesenické Lurdy. To zní jako parádní cyklovýlet, co říkáte? Tak si dnešní Cyklotoulky nezapomeňte pustit.


zdroj: Egomotion s.r.o.