Další dopravní komplikace v Plzni. Měsíc se bude kopat v Bolevci
Lidická a Plaská ulice v Plzni, zdroj foto: ÚMO Plzeň 1
Lidická a Plaská ulice v Plzni, zdroj foto: ÚMO Plzeň 1

Další dopravní komplikace v Plzni. Měsíc se bude kopat v Bolevci

31 května, 2024 0 Od Pavel Žižka

Jako by toho už nebylo dost. V Plzni dopravní omezení rostou jako houby po dešti. O víkendu jedno další vznikne na jednom z hlavních tahů v Bolevci.V sobotu 1. června bude zahájena oprava v úseku mezi ulicemi Na Sudech a železniční zastávkou Bolevec. Právě tady pak budou práce trvat až do konce června. Dopravní omezení v této lokalitě by tak měla vydržet přesně měsíc.

Narušen bude zejména plynulý příjezd do Plzně od Třemošné a naopak z města do Třemošné, a to zejména v dopravních špičkách. Kompletní automobilový provoz veden obousměrně, a to v západním jízdním pasu.

„Ve směru od Třemošné do Plzně bude zrušeno levé odbočení z ulice Plaská do Na Sudech. Ve směru od Třemošné na Doubravku tak bude možné pro osobní automobily využít náhradní trasu ulicemi Nýřanská, Kaznějovská a Studentská, nákladní automobily budou projíždět rovně městem,“ informuje starostka prvního městského obvodu Ivana Bubeníčková.

Práce s sebou přinesou i omezení v průjezdu a umístění zastávek autobusových linek městské hromadné dopravy. Zastávka Bolevecká náves ve směru z centra bude přeložena do západního jízdního pásu za křižovatku se Studentskou ulicí. Zastávka Okounová bude ve směru z centra přeložena do západního jízdního pásu za křižovatku Okounovou ulicí. Linka číslo 34 bude obsluhovat zastávky Bolevec v točce autobusů v Tachovské ulici. A změna se dotkne i klíčové autobusové linky číslo 30. Při víkendové uzavírce křižovatky Plaská x Okounová, plánované v termínu 15. a 16. 6. nebo 22. a 23. 6. budou spoje odkloněny na objízdnou trasu. Přeloženy tak budou autobusové zastávky linky 30 Okounová a Bolevecká náves. Okounová bude po dobu této krátkodobé uzavírky umístěna do ul. K Prokopávce, Bolevecká náves pak do zastávkových zálivů v ul. Na Sudech a Studentská.

zdroj: Ivana Bubeníčková, ÚMO Plzeň 1