Další porce zábavy u Boleváku: nové dětské hřiště s loďkou i lanovkou
Nové hřiště u Boleváku, zdroj foto: město Plzeň
Nové hřiště u Boleváku, zdroj foto: město Plzeň

Další porce zábavy u Boleváku: nové dětské hřiště s loďkou i lanovkou

1 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

Dárek města Plzně ke dni dětí? U hráze Velkého boleveckého rybníka si děti mohou hrát na novém hřišti. Vystavět ho tam nechala Správa veřejného statku města Plzně. Rekreační a turistická oblast boleveckých rybníků se tak pro Plzeňany a návštěvníky Plzně stane ještě atraktivnější.

Hřiště je z části obklopené vzrostlými duby a dalšími stromy a záměrně doplněné přírodními herními prvky tak, aby zapadly do přírody v okolí rybníka. Jsou to třeba houpací rybky, skákací plošiny, lanovka, herní loďka, houpačka nebo dvouhoupačka se sedákem pro batolata i větší děti. Na svahu hráze je umístěná skluzavka a šplhací klády. Instalované prvky jsou vyrobené z akátového dřeva a severského modřínu. K hřišti je možné z hráze sejít také po nových schodech.

„Lokalita boleveckých rybníků je jednou z nejnavštěvovanějších v Plzni a věřím, že díky novému hřišti bude pro Plzeňany o to víc atraktivní a rodiče s dětmi tam budou trávit svůj volný čas ještě raději. Domnívám se, že se nám podařilo vybrat takové herní prvky, které budou vyhovovat i těm nejnáročnějším uživatelům, a do tamního prostředí hezky zapadnou,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

„Mám velkou radost, že Správa veřejného statku města Plzně zainvestovala do majetku na území našeho obvodu. Hřiště se moc povedlo a já věřím, že rozšíří možnosti vyžití pro rodiny s dětmi, které míří na Bolevák. My jsme nedávno dokončili dětské hřiště v Manětínské ulici, kde je i kavárna a otevřeme je společně. Doufám, že se to povede v následujících měsících,“ uvedla Ivana Bubeníčková, starostka prvního městského obvodu.

Stavba hřiště začala na podzim loňského roku, dokončena byla na konci dubna a vyšla na 914 203 korun včetně DPH. Hřiště je určené dětem od 3 do 14 let s váhou 50 kilogramů.

zdroj: Mgr. Barbora Hájková, město Plzeň