Dnes do rokycanského bazénu naposledy
Plavecký bazén v Rokycanech, zdroj: město Rokycany
Plavecký bazén v Rokycanech, zdroj: město Rokycany

Dnes do rokycanského bazénu naposledy

29 června, 2023 0 Od Pavel Žižka
Plavecký bazén Rokycany bude tradičně během letních prázdnin uzavřen. Odstávka určená k údržbě bazénu potrvá od 30. června do 3. září 2023.

Naopak v červenci a srpnu se prodlouží otevírací doba na městském koupališti. Otevřeno bude denně od 9 do 20 hodin. Technická odstávka bude také v městské sauně, a to od 1. července do 2. srpna. V srpnu bude otevřena každý čtvrtek od 17 do 21 hodin (sauna je společná).
Městské koupaliště, které je přírodním koupalištěm o rozloze 12 tisíc metrů čtverečních a je druhé největší v České republice a jedno z nejoblíbenějších v západních Čechách, se otevřelo v letošním roce 1. června. Novinkou je možnost platby kartou. Objem koupaliště je 24 tisíc kubíků, největší hloubka 2,5 metru. 450 kubíků je objem brouzdaliště s hloubkou do 60 centimetrů. „Ročně čerpáme z Klabavy do koupaliště 50 tisíc kubíků,“ řekl Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycany.
Celodenní vstupné pro dospělého bude 100 korun, zlevněné 80 korun, děti do 6 let zdarma. Rodinné vstupné (2+2) vyjde na 280 korun.
zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany