Do Furthu se opět vrátí drak. Největší digitálně řízený na světě
Z festivalu Drachenstich, zdroj: Drachenstich
Z festivalu Drachenstich, zdroj: Drachenstich

Do Furthu se opět vrátí drak. Největší digitálně řízený na světě

2 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Tradiční a velmi zajímavá kulturní akce se na srpen chystá jen nedaleko od našich hranic. V bavorském Furthu se již posedmdesáté koná slavnost Skolení draka. Nejstarší bavorská lidová hra pobaví návštěvníky na furthském náměstí poprvé v pátek 4. srpna od 20 hodin.

Komu se uvedený termín nehodí, zoufat nemusí. Ve stejném čase budou další představení následovat i v sobotu 5. a v neděli 6. srpna a dále na další dva pátky a víkendy, vždy od 20 hodin. Jediné odpolední představení je nachystáno na neděli 13. srpna od 15:45.

Hlavní představení s  průvodem pochodových kapel a s tancem s pochodněmi na počest rytířského páru se koná v sobotu 12. srpna od 20:00. Program festivalu Drachenstich, v jehož rámci se představení koná, je ale mnohem bohatší. Více informací a třeba i vstupenky najdete na webu www.drachenstich.de.

První zmínky o této tajemné hře, v níž hrdinský rytíř po vzoru svatého Jiří bojuje s drakem o krásnou princeznu, se objevují roku 1590. Námětem hry jsou husitské války, které měly pro příhraniční oblast Bavorska osudný význam.

Hra se koná na centrálním náměstí ve Furthu, které je pro tyto účely přeměněno na historické jeviště. Zde ochotníci předvádějí starý příběh, jehož hlavním protagonistou je vedle hrdinného rytíře i největší digitálně řízený drak na světě, jehož speciální efekty ohromí nejen děti, ale i dospělé.

zdroj: Josef Babor, město Domažlice,