Dobří lidé Česka zpříjemní advent dětem hospitalizovaným v Rokycanské nemocnici
Vánoční přání pro dětské pacienty, zdroj: Nemocnice Plzeňského kraje

Dobří lidé Česka zpříjemní advent dětem hospitalizovaným v Rokycanské nemocnici

20 listopadu, 2022 0 Od Pavel Žižka

Trávit jedno z nejkrásnějších období roku v nemocnici je nepříjemná věc, zejména, jde-li o děti. Díky Dobrým lidem to bude v Rokycanech přece jen o něco snesitelnější. Dětští pacienti, kteří budou během adventu hospitalizováni na dětském oddělení Rokycanské nemocnice, obdrží originální adventní Kalendář splněných přání od Nadačního fondu Dobří lidé Česka, jehož součástí jsou i důležitá vánoční poselství a také hraná pohádka. Už posedmé ho pro dětská oddělení nemocnic nechal vyrobit zakladatel fondu Plzeňan Tomáš Bursa. Včera předal kalendáře primářce dětského odd. Rokycanské nemocnice Jaroslavě Paduchové v Základní škole Martina Luthera v Plzni.

Tomáš Bursa onemocněl před zhruba deseti roky rakovinou. Měl to štěstí, že se po včasném operačním zákroku a následné léčbě z nemoci zotavil. Svůj šťastný osud si uvědomil a založil nadační fond, který mimo jiné vydává adventní kalendáře s originálním motivem a ty pak věnuje pacientům především dětských onkologických pracovišť, ale také dětským oddělením.

„Letos putují kalendáře do 12 českých nemocnic a tří nemocnic na Slovensku,“ uvedl Tomáš Bursa s tím, že na tvorbě kalendáře se opět podílely žáci plzeňské školy Martina Lutera. Za prvé zvolili jeden z hlavních motivů titulní kresby – vánoční stromek – a za druhé připravili a nahráli spolu s Tomášem Bursou pohádku, kterou si lze prohlédnout na YouTube pomocí QR kódu na zadní straně kalendáře.

Stromek pochopitelně symbolizuje Vánoce. Další motivy, srdce a andílci, pak lásku a naději. Ilustraci připravila rokycanská výtvarnice Jana Audesová. Nadační fond a výrobu kalendáře podpořili malí i větší sponzoři zejména z Plzeňského kraje, mimo jiné i Rokycanští patrioti.

„Vánoce a advent jsou pro nás a hlavně pro děti jedno z nejkrásnějších období roku, kdy se těšíme na Ježíška, na dárky, ale hlavně, že při nich budeme spolu s našimi nejbližšími. Kalendář v sobě nese poselství, aby i nemocné děti věřily v naději a uzdravení a mohly strávit nejen štědrý večer v lásce a se svou rodinou. Budu věřit, že poselství z kalendáře se pro každého malého pacienta stane skutečností,“ vyjádřila přání primářka dětského oddělení Rokycanské nemocnice Jaroslava Paduchová.

Více o nadačním fondu https://dobrilideceska.cz/

zdroj: Nemocnice Plzeňského kraje