Domažličtí senioři přivezli domů pohár
Domažlický tým v Ostravě, zdroj foto: město Domažlice
Domažlický tým v Ostravě, zdroj foto: město Domažlice

Domažličtí senioři přivezli domů pohár

20 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Ve dnech 12.  až 14. července 2023 se v Ostravě konal již 6. ročník Sportovních her seniorů s mezinárodní účastí. Přihlášeno bylo celkem 19 družstev. Reprezentovala kraje České republiky, ale přihlášena byla také dvě družstva ze Slovenska a jedno z Polska.

Na základě výsledků květnových Krajských sportovních her seniorů v Plzni se do Ostravy vydalo reprezentovat Plzeňský kraj družstvo z Domažlic.Soutěžili tu I. Paulerová, D. Herbriková, A. Konopíková, P. Matějka, J. Kralovec, J. Švejnoch, a vedoucí J. Pokšteflová. Šestičlenné týmy mezi sebou soutěžily například v šipkách, florbale, hodu na basketbalový koš, lukostřelbě a novinkou byl snack golf.

Domažličtí senioři se umístili na celkovém 5. místě, když je od druhého místa ho dělily pouhé 4 body. Vyhlašovala se však i nejlepší družstva v jednotlivých disciplínách. Domažlice tak braly první místo v Bollo – ballu. To je je dovednostní hra zahrnující házení bolasa (míčky spojeny pomocí provázku) na rám se třemi příčkami. V závislosti na příčce, na které se bola zachytí, hráč obdrží daný počet bodů. Cílem hry je získat 21 bodů. Celé sportovní klání provázela přátelská atmosféra a radost z pohybu.

zdroj: pok, město Domažlice, Wikipedia