Dopravní komplikace na Rokycansku: V Dobřívě začíná uzavírka mostu
Centrum Dobříva, zdroj foto: obec Dobřív

Dopravní komplikace na Rokycansku: V Dobřívě začíná uzavírka mostu

26 června, 2023 0 Od Pavel Žižka
Dva dny po Bahnech, kdy do Dobříva a Strašic přijelo až 50 tisíc návštěvníků, čeká jižní Rokycansko další a o poznání delší dopravní komplikace. Připravovaná rekonstrukce mostu přes Klabavu na hlavní silnici v centru Dobříva začne v pondělí 26. června 2023. Most bude uzavřen pro všechny motoristy i pro chodce. Objízdné trasy budou značeny přes Mirošov. Autobusové zastávky budou v Dobřívě přemístěny před prodejnu potravin a prodejnu průmyslového zboží. Autobusy budou jezdit dle výlukového jízdního řádu. Pro chodce je trasa po Hořejší huti a přes Švédský most.

Kvůli uzavírce Dobřív – Pavlovsko se mění od 26. 6. 2023 do 27. 11. 2023 linky PID i IDPK:
Linka PID 546 Hořovice – Rokycany jede ze zastávky Dobřív přímo do Rokycan do zastávky Rokycany, Železná (ve směru na autobusové nádraží), resp. ze zastávky Rokycany, Jiráskova (směr Hořovice) přímo do Dobříva. Zrušeny jsou vybrané zastávky.
Linka IDPK 222 Cheznovice – Rokycany – Plzeň jede vybranými spoji přes náhradní zastávku Pavlovsko u křižovatky na Hrádek. Ostatní spoje jedou po stejné trase jako linka PID 546 s tím, že zastaví v zastávce Hrádek, Nová Huť náhradou za linku 239. U linky 222 dochází k úpravám výlukového jízdního řádu spolu s ukončením uzavírky v Cheznovicích a u Kyšic.
Linka 239 Kařez – Mýto – Hrádek vynechá zastávku Dobřív, v Pavlovsku zastavuje přímo v obci.
Linka 246 Dobřív – Mirošov/Hrádek vynechá Pavlovsko, spoj pojede z Dobříva do Hrádku po objízdné trase přes Mirošov. Tím dojde ke sloučení spojů 1 a 3, resp. 2 a 4. Spoj 3 bude v Dobřívě zastavovat v provizorní zastávce i na běžné zastávce před mostem a následně pojede po místních komunikacích, čímž bude zajištěna bezpečnost dětí, aniž by musely přecházet silnici II/117.
zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany