Elektromobilem z Brna do Berlína: Odborník zkusil, jaké je to utrpení
Tesla Model 3, zdroj foto: Pixabay
Tesla Model 3, zdroj foto: Pixabay

Elektromobilem z Brna do Berlína: Odborník zkusil, jaké je to utrpení

7 února, 2024 0 Od Pavel Žižka

Omezený dojezd. Tak se prý jmenuje největší nedostatek elektromobilů. V zimě, kdy klesá výkon baterie, může být cestování na dlouhé vzdálenosti skutečně nepříjemný problém. Alespoň řada lidí si to myslí.

Jestli je jím opravdu, to vyzkoušel odborník a propagátor elektromobility Jan Staněk. Teslou Model 3 vyrazil z Brna do Berlína v nejchladnější části roku, a dokonce s rodinou. O tom, jak celá cesta probíhala, natočil video na svůj Youtube kanál.

Jan Staněk, známý též jako Electro Dad, je populárním a uznávaným tvůrcem vlastního autorského obsahu, jehož prostřednictvím přispívá k praktické osvětě elektromobilů a využití solární energie. Jeho ambiciózním cílem je inspirovat milion lidí k přechodu na elektromobil a čistou energii. Jeho poslední zimní výzva by k tomu měla přispět.

Na cestě z Brna do Berlína a zpět Jana Staňka a jeho rodinu čekalo celkem 1260 převážně dálničních kilometrů, během kterých se rozhodně neměli v plánu vzdát se komfortu v podobě vytápění a podobně. Takovou porci nezvládne na jeden zátah ani spalovací vůz. O kolik náročnější to tedy může být v elektromobilu, tedy konkrétně v pět let staré Tesle Model 3 Long Range?

Asi správně tušíte, že velký problém to nebyl. Dobít na Superchargeru je otázka jen několika málo desítek minut, které by po několika stovkách kilometrů měl odpočinkem strávit každý řidič, ať už řídí cokoliv. Chcete-li vědět víc, pusťte si celé video Jana Staňka.

zdroje: Filip Vítek, FYI (tisková zpráva), Jan Staněk – Electro Dad