Festival zelí a Slavnosti jablek – to je gurmánský víkend v okolí Plzně

Festival zelí a Slavnosti jablek – to je gurmánský víkend v okolí Plzně

21 září, 2022 0 Od Pavel Žižka
Poslední zářijový víkend patří všem gurmánům a milovníkům tuzemského ovoce a zeleniny. V sobotu 24. 9. a v neděli 25. 9. se kousek od Plzně koná opět celá řada zajímavých akcí zaměřených na prezentaci a prodej regionálních potravin. Po několikaleté odmlce se v Zelárně Lobkowicz v Křimicích koná oblíbený Festival zelí. V Nebílovech se pak konají tradiční Slavnosti jablek.

V Křimicích je pro návštěvníky je připravený bohatý doprovodný program a především prodej a ochutnávky zelí a zelných specialit.

Milovníci jablek a jablečných dobrot si přijdou na své v neděli 25. 9., kdy své brány od 11 hod. otevírají Sady Nebílovy. Během Slavností jablek si můžete sady nejen prohlédnou, ale zakoupit jablka a další místní výrobky – mošty, sušené ovoce, limonády…

Součástí akce je také trh s regionálními produkty, kterého se účastní někteří ocenění výrobci soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje – Od Macháčků, s.r.o.Lenka Havlova – Müslenky, Sýrárna Jarov, Potěšení ve skleSirupy od Červenky.

Na obou akcích samozřejmě nebude chybět stánek Regionální potravina Plzeňského kraje, kde již tradičně mohou návštěvníci ochutnat oceněné výrobky soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje. O zábavu a dobré jídlo bude tedy postaráno. Meteorologové slibují, že se i umoudří počasí.

zdroj: MAS Pošumaví