Fotbalista Jan Sýkora daroval Klatovské nemocnici nové přístroje

Fotbalista Jan Sýkora daroval Klatovské nemocnici nové přístroje

7 října, 2022 0 Od Pavel Žižka

Dětské oddělení Klatovské nemocnice na začátku října obdrželo od Jana Sýkory, fotbalisty FC Viktoria Plzeň a rodáka z nedalekého Červeného Poříčí, darem tři oxymetry s monitorem BLT-M 860. Malé ruční oxymetry pro velmi snadné a praktické použití budou sloužit k měření neinvazivního tlaku, saturace a měření pulsu, a to všech tří funkcí současně. K dispozici budou na kojeneckém oddělení, oddělení větších dětí a na příjmové ambulanci.

„V sadě jsou saturační čidla, různé typy manžet k měření tlaku, pro menší i větší pacienty. Oxymetr je malý, lehký pro přenášení a snadnou manipulaci a je vybaven intuitivní dotykovou ovládací obrazovkou,“ říká vrchní sestra dětského oddělení Gabriela Kubíková„Využijeme je například při ošetřování dětí po operačních výkonech, kdy častěji měříme fyziologické funkce, nebo v ambulanci při příjmu dítěte k hospitalizaci. Snadné ovládání a hlavně malý rozměr a měření tří funkcí současně je pro děti mnohem příjemnější, než postupné měření všech funkcí zvlášť,“ doplňuje vrchní sestra.

Jan Sýkora daroval nemocnici přístroje pro diagnostiku a léčbu dětských pacientů už v minulosti. Jednalo se o pulzní oxymetry, které se používají přímo na porodních sálech k měření saturace a také ke screeningu vrozených srdečních vad novorozenců. A dále také fototerapeutickou lampu, tzv. modré světlo, které slouží k léčbě novorozenecké žloutenky. Momentálně zraněný fotbalista přislíbil, že pokud to půjde, určitě rád pomůže jako dárce i v dalších letech.

Honzovi samozřejmě přejeme brzké uzdravení a ať se mu ve sportu i osobním životě daří.

zdroj a foto: Klatovská nemocnice